%d7%94%d7%a4%d7%a8%d7%a9%d7%aa-%d7%97%d7%9c%d7%94

 

תיאטרון


י"ט תמוז התשע"ג מאת:בתאל

שאלה:
קצת ארוך , בצעירותי היתי בתיאטרון חילוני , זה היה החלום שלי ללמוד את זה ולא היה מסגרת כזאת לדתיים שאתה נכנס לתיאטרון לומד ועושה חזרות בהמשך השנה .. בלי קשר ללימודים. כביכול היום אם אתה רוצה ללמוד תיאטרון ובאמת " להנות " מיזה זה רק אצל החילונים הריאלטי הטלוויזיה והכסף. החלום שלי זה שיהיה לבנות שבאמת יש להם חלום למצות את עצמן במשחק שירה וריקוד יהיה בתיאטרון שאני אקים , וכמובן שבכדי להיות דתי ולהקים משהו שיהיה מבוקש , אתה צריך להיות ממש טוב.אני רוצה שזה יהיה אותו תיאטרון רק לבנות , עם תוכן שונה , קידוש ה' , כל התכנים של ההצגות שירה וריקוד שמעביר תוכן אמיתי ולא רק רומנים וכולי, שיהיה לבנות לאן לבוא ולא כמוני יפלו למקום חילוני שכמובן חלק מהתנאים זה לדעת לשיר מול כולם לרקוד עם אווירה של תחרותיות לא נעימה בכלל. זה תיאטרון ספציפי שהיתי בו לא מכלילה. השאלה שלי היא , האם אני יכולה ללמוד בחו"ל תיאטרון באנגלית כמה קורסים אולי חודש , ולחזור לפה ובאמת להקים את מה שאני רוצה , ולהיות מורה שבאמת פותחת משהו חדש שכביכול להרבה אנשים אין אומץ , כי לעשות משהו גדול ולא לפחד כי אתה דתי זה פרימטיבי , ואני חושבת שלא. האם אני יכולה? אתה חושב שמציאות הזאת זה ייתפוס מה שאני רוצה? אני לא רוצה ללכת לקראת משהו שלא יקרה? ולגבי הלימודים בחו"ל .

תשובה:
תראי הרעיון נשמע מצוין.

אך יש לי מספר שאלות שאם תוכלי לענות על כל השאלות אז התשובה היא חיובית תיסעי ותצליחי.

א. נראה לך שבחודש ימים תוכלי להתמקצע בכל רזי התיאטרון ולחזור כמקצוענית על מנת להקים תיאטרון דתי?
ב. לשם הקמת התיאטרון דרוש כסף רב יש לך אותו או שיש לך ממי ללוות?
ג. האם את יודעת שיש כבר תיאטרון דתי וזה לא רעיון חדש?

אני חושש שנסיעה לחו"ל לא תהיה לחודש בלבד, אלא לתקופה ארוכה, כי לימודים או אפילו השלמת לימודים זה לא קורס נהיגה שמסתיים אחר חודש, והוא עלול לקחת זמן רב, אשר יכול להוות סכנה לעתידך הרוחני סכנה רוחנית בסביבה של גויים. אבל אם הוא לתקופה מוגבלת כפי שתיארת, אין בעיה הלכתית לנסוע לחו"ל לצורך פרנסה.

בכל מקרה (גם שאין לך כסף להשקעה)אם דבקה במטרתך, ואת מתעקשת להצליח, בעזה"ת תצליחי ....

%d7%94%d7%a4%d7%a8%d7%a9%d7%aa-%d7%97%d7%9c%d7%94

 

גלריית תמונות

מענין לדעת

הג'ירף

לבם של הג'ירפים מגיע למשקל של עשרה קילוגרמים ולאורך של שישים סנטימטרים, ועליו לספק לחץ דם הגדול פי שתיים מלחץ דם של יונק גדול ממוצע, זאת על מנת לשמור על זרימת דם תקינה למוח. מכיוון שהרגליים של הגי'רף ארוכות מצווארו, הוא נאלץ לפשק את רגליו בפישוק רחב כאשר הוא רוצה להרוות את צמאונו . עובדה זו יוצרת בעיה כפולה: כאשר הוא רוכן קדימה לשתות, מוח הג'ירף עלול לקבל זרם גדול מידי של דם : כאשר הוא מתרומם חזרה, זרם הדם קטן באופן משמעותי , בשני המקרים עלול הג'ירף לאבד את הכרתו, לכן,מפותחות הג'ירף שתי מערכות לוויסות הדם: כאשר הוא מתכופף, זרם הדם ממותן על ידי מערכת מורכבת של שסתומים המווסתים את כמות הדם המגיעה למוח: כאשר הוא מתרומם , מערכת המכונה בשם " רשת מופלאה " ( Rete mirabile ) פועלת כמעין בולם זעזועים, ומונעת גם כן אובדן הכרה. לחץ הדם האופייני לג'ירף, שהוא גבוה מאוד יחסית ליונקים, מחייב את הג'ירפים להיות בעלי כלי דם עבים במיוחד.