%d7%94%d7%a4%d7%a8%d7%a9%d7%aa-%d7%97%d7%9c%d7%94

 

שמירה בין בשר וחלב


ז' אלול התשע"ד מאת:אור

שאלה:
א) מה הסיבה שצריך לשמור בין בשר לחלב? ובשר זה גם נוגע לעוף? וכמה זמן צריך לחכות?
ב) מה לגבי אולמות כשאני אוכל דגים זה בחזקת בשרי? ואז אני צריך לחכות?

תשובה:
א. הסיבה שצריך לשמור לפי שהתורה אמרה שאסור לאכול בשר וחלב יחד. ומפני שהבשר נכנס בין השיניים וכן טעמו נמשך זמן רב, יש להמתין שש שעות לאחר אכילתו .

אין כל הבדל בין בשר בקר לבשר עוף ושניהם נחשבים כבשר לעניין זה, ויש להמתין אחר אכילת בשר בקש ובשר עוף שש שעות.

ב. דגים אינם בחזקת בשרי, ואם יגידו לך שהדגים בחזקת בשרי אין לאכול את הדגים הללו, מפני הסכנה כפי שהזהירו חז"ל.[וראה להלן].

ג. המושג של חזקת בשרי הוא מושג רחב וכל אחד נותן לו פרשנות אחרת, ולכן אפרט ואתן דוגמא: התפו"א שנאפה בתנור בשרי נקי! מותר לאוכלו עם חלב ללא כל חשש. וכנ"ל לגבי דגים מותר לאוכלם, ואין חשש סכנה באכילתן .

אם התפו"א נאפה בתנור בשרי לא נקי, ובתבנית בשרית לא נקייה, הרי שהתפו"א בשרי ויש להמתין שש שעות לאכילת חלב ומוצריו. וכן בדגים שנאפו בצורה זו אין לאוכלם וכמו שנתבאר.

%d7%94%d7%a4%d7%a8%d7%a9%d7%aa-%d7%97%d7%9c%d7%94

 

גלריית תמונות

מענין לדעת

הג'ירף

לבם של הג'ירפים מגיע למשקל של עשרה קילוגרמים ולאורך של שישים סנטימטרים, ועליו לספק לחץ דם הגדול פי שתיים מלחץ דם של יונק גדול ממוצע, זאת על מנת לשמור על זרימת דם תקינה למוח. מכיוון שהרגליים של הגי'רף ארוכות מצווארו, הוא נאלץ לפשק את רגליו בפישוק רחב כאשר הוא רוצה להרוות את צמאונו . עובדה זו יוצרת בעיה כפולה: כאשר הוא רוכן קדימה לשתות, מוח הג'ירף עלול לקבל זרם גדול מידי של דם : כאשר הוא מתרומם חזרה, זרם הדם קטן באופן משמעותי , בשני המקרים עלול הג'ירף לאבד את הכרתו, לכן,מפותחות הג'ירף שתי מערכות לוויסות הדם: כאשר הוא מתכופף, זרם הדם ממותן על ידי מערכת מורכבת של שסתומים המווסתים את כמות הדם המגיעה למוח: כאשר הוא מתרומם , מערכת המכונה בשם " רשת מופלאה " ( Rete mirabile ) פועלת כמעין בולם זעזועים, ומונעת גם כן אובדן הכרה. לחץ הדם האופייני לג'ירף, שהוא גבוה מאוד יחסית ליונקים, מחייב את הג'ירפים להיות בעלי כלי דם עבים במיוחד.