%d7%94%d7%a4%d7%a8%d7%a9%d7%aa-%d7%97%d7%9c%d7%94

 

שידוכים


י"ז אב התשע"ה מאת:יובל

שאלה:
שלום כבוד הרבו ומחילה מזמנך. אני בת 18 ממדרשת טוהר, פנו אלי בנושא שידוכים עם בחורי ישיבת ..... ואני חוששת כיוון שאני חוזרת בתשובה ואני לא יודעת איך זה עובד. אשמח אם הרב יעזור בנוגע לאיך לדעת מתי נכון לצאת לשידוכים? מה לחפש אצל הבחור?

תודה רבה רק ברכות וכל הישועות בע"ה.

תשובה:
ראשית יש להתייעץ עם הרבנית שלך אם בשלה לנישואין. ואם כן .

יש להקדים את מה שראיתי מביאים בשם החפץ חיים והדברים נכתבו באיגרת ששלח הגאון רבי אלחנן ווסרמן זצ"ל ובה הוא כותב: והנני להודיע לכבודו הרמה את אשר שמעתי מפה קדוש בעל החפץ חיים זצ"ל כי מנהג העולם בשידוכין להתראות בטרם כל. והוא שלא כהוגן, כי מהראוי לאחר את ההתראות, אחרי כל החקירות והדרישות משני הצדדים, וכל פרטי הדין ודברים שבין הצדדים ואחר כך כאשר כבר הושוו בכל הפרטים אז יתראו ולא קודם. (השידוכים בדרך חז"ל עמ' ק"ט).

ועולה מתוכן הדברים שאין למהר להפגש עם הבחור אלא לאחר בירור מעמיק עליו ועל משפחתו, על רמתו הלימודית, ועל מידת היראת שמים שלו, ובעיקר יש לברר על מידותיו וטבעיו, ורק אח"כ יש להפגש ולראות אם יש מציאות חן. ולאחר מספר פגישות יש להפגישו עם ההורים, ולקבל מהם חוות דעת נוספת על הבחור ורק אז יש להתקדם לסגירת השידוך .

%d7%94%d7%a4%d7%a8%d7%a9%d7%aa-%d7%97%d7%9c%d7%94

 

גלריית תמונות

מענין לדעת

הג'ירף

לבם של הג'ירפים מגיע למשקל של עשרה קילוגרמים ולאורך של שישים סנטימטרים, ועליו לספק לחץ דם הגדול פי שתיים מלחץ דם של יונק גדול ממוצע, זאת על מנת לשמור על זרימת דם תקינה למוח. מכיוון שהרגליים של הגי'רף ארוכות מצווארו, הוא נאלץ לפשק את רגליו בפישוק רחב כאשר הוא רוצה להרוות את צמאונו . עובדה זו יוצרת בעיה כפולה: כאשר הוא רוכן קדימה לשתות, מוח הג'ירף עלול לקבל זרם גדול מידי של דם : כאשר הוא מתרומם חזרה, זרם הדם קטן באופן משמעותי , בשני המקרים עלול הג'ירף לאבד את הכרתו, לכן,מפותחות הג'ירף שתי מערכות לוויסות הדם: כאשר הוא מתכופף, זרם הדם ממותן על ידי מערכת מורכבת של שסתומים המווסתים את כמות הדם המגיעה למוח: כאשר הוא מתרומם , מערכת המכונה בשם " רשת מופלאה " ( Rete mirabile ) פועלת כמעין בולם זעזועים, ומונעת גם כן אובדן הכרה. לחץ הדם האופייני לג'ירף, שהוא גבוה מאוד יחסית ליונקים, מחייב את הג'ירפים להיות בעלי כלי דם עבים במיוחד.