%d7%94%d7%a4%d7%a8%d7%a9%d7%aa-%d7%97%d7%9c%d7%94

 

שאלה זו לא לפרסום


כ"ז אדר התשע"ד מאת:דניאלה

שאלה:
במסגרת שיעורים שאני מעבירה אני מדברת על החינוך החילוני הכושל ושהוא גם מוכיח את עצמו כזה יפה מאוד. ואני נשאלת מהבנות, אז מה , לשים את הילד בתלמוד תורה ושלא ידע שום דבר חוץ מללמוד תורה? לא גיאוגרפיה ולא אנגלית ומדעים וכו'? לי אומנם יש שאיפה לגדל ת"ח. אך מה התשובה שיש לתת להם? מלבד שהילד שם מתחנך למידות טובות וכיבוד הורים ומורים, שזה לא מעט אבל זה לא מספק אותן.
ועוד דבר, מחילה מכבוד הרב, מישהי העלתה את זה שבישיבות הבחורים "מרוב שהם סגורים" מגיעים למצב של איסור ממש אחד עם השני. אני ששמעתי על מקרה כזה אישית, לא ידעתי מה לענות לה מלבד זה שאמרתי לה שמה שאצל החילונים מותר אצלנו זה נפילה. מה הרב אומר על כך?
בתודה רבה

תשובה:
רוב החרדים מסתדרים כלכלית יותר טוב מהחילוניים. זה בדוק. אני ומשפחתי חברי ושכני וכל מכרי, חיים ב"ה ומסתדרים מבחינה כלכלית יותר משאר בעלי המקצועות אצל החילונים.

האשה עובדת, והבעל לאחר מספר שנים בכולל מוצא משרה תורנית כלשהי ומתפרנס ממנה.

אני כותב לך דברים אלו לא מן השפה ולחוץ אלא דברים אמיתיים וברורים בעיני כשמש בצהרים. מי שלומד תורה הקב"ה מסייע לו. ועמלי התורה חיים, ומחתנים ילדים וזוכים לברכת שמים בלתי מוסברת.

יש לי קרוב משפחה אברך כולל עם עשרה ילדים ויותר, שהאבא כלכל את כל בניו בכבוד, והשיאם לנשים וכולם בעלי דירות ולומדים בכוללים ושמחים בחלקם ומחייכים ומודים לה' כל היום.

ואף שיש חלק עניים הרי אמר הכתוב כי לא יחדל אביון מקרב הארץ וגלגל הוא שחוזר בעולם.


רוב החתנים הצעירים אצל החרדים בגיל 22 יש להם דירות. לעומת אצל החילונים שמתחתנים בגיל 30 ומעלה וקונים דירה בגיל 40.

אוי לאותו "חינוך" חולני קלוקל, כל ילד נושא סכין באמתחתו , מגיל עשר הראש שלהם לא בלימודים אלא בבנות, בן קם באבין, אשה בוגדת בבעלה, בעל באשתו, ואיש את רעהו חיים בלעו.

מי שרוצה שלעת זקנתו ייחלו למותו, כשבן אחד גר באוגנדה, והבת בהודו, מחפשת את עצמה. שישלח לחינוך ההוא.


בקשר לשאלה השנייה. חלילה לומר כן. זה הוצאת שם רע על עולם הישיבות. חז"ל אומרים בראתי יצר הרע בראתי לו תורה תבלין.
לא ייתכן שבחור ילמד בישיבה ויעבור על איסור דאורייתא של מ"ז חלילה...

לצערי אני מקבל מיילים רבים בנושאים שהצניעות יפה להם איני מפרסמם באתר, כיון שאינו מדור של רכילות . וזה לא מיילים מחרדים.

אצלם זה סדום ועמורה ממש. אין בית כמעט שאין בו כל התועבות הנוראות... אשת איש, ומשכב זכר, וגילוי עריות, ודברים שתסמרנה שערות הראש. ואין יום שקללתו אינה מרובה מחבירו.

זה לא נמצא בציבור התורני הטהור שמחובר לתורת אלוקים חיים.
ברוך אלוקינו ...שהבדלנו מן הטעים, ולא שם חלקינו כהם.

%d7%94%d7%a4%d7%a8%d7%a9%d7%aa-%d7%97%d7%9c%d7%94

 

גלריית תמונות

מענין לדעת

הג'ירף

לבם של הג'ירפים מגיע למשקל של עשרה קילוגרמים ולאורך של שישים סנטימטרים, ועליו לספק לחץ דם הגדול פי שתיים מלחץ דם של יונק גדול ממוצע, זאת על מנת לשמור על זרימת דם תקינה למוח. מכיוון שהרגליים של הגי'רף ארוכות מצווארו, הוא נאלץ לפשק את רגליו בפישוק רחב כאשר הוא רוצה להרוות את צמאונו . עובדה זו יוצרת בעיה כפולה: כאשר הוא רוכן קדימה לשתות, מוח הג'ירף עלול לקבל זרם גדול מידי של דם : כאשר הוא מתרומם חזרה, זרם הדם קטן באופן משמעותי , בשני המקרים עלול הג'ירף לאבד את הכרתו, לכן,מפותחות הג'ירף שתי מערכות לוויסות הדם: כאשר הוא מתכופף, זרם הדם ממותן על ידי מערכת מורכבת של שסתומים המווסתים את כמות הדם המגיעה למוח: כאשר הוא מתרומם , מערכת המכונה בשם " רשת מופלאה " ( Rete mirabile ) פועלת כמעין בולם זעזועים, ומונעת גם כן אובדן הכרה. לחץ הדם האופייני לג'ירף, שהוא גבוה מאוד יחסית ליונקים, מחייב את הג'ירפים להיות בעלי כלי דם עבים במיוחד.