%d7%94%d7%a4%d7%a8%d7%a9%d7%aa-%d7%97%d7%9c%d7%94

 

צליית הכבד וחימומו


כ"ו שבט התשע"ד מאת:דניאלה

שאלה:
1. אני צולה את הכבד בתנור על המדף הכי גבוה על גבי רשת כשהתנור על צליה ומתחת במדף הכי תחתון תבנית עם מים שסופגת את הדם. האם מותר שהתנור יהיה על צלי וטורבו ביחד? (מפזר חום)
2. האם מותר לחמם כבד שניצלה במיקרוגל?
3. אני שופכת כוס יין לסיר בו שמתי את הכבד ומחחמת על הפלטה האם זה מותר?
תודה

תשובה:
1. הצלייה בתנור עם טורבו מותרת רק באופן שדלת התנור תהיה פתוחה מעט. אבל אם התנור סגור לגמרי אין לצלות בו כבד משום שאדי הדם נבלעים בכבד ואינו נצלה אלא מתבשל שם ואסור.

2. ובאופן כללי צריך לדעת שאם צלו כבד בתנור יש להכשיר את התנור בגמר הצלייה ע"י ניקוי והסקה היטב וכמובן הרשת והתבנית שצלו בו כבד אסורים לשימוש אחר מלבד לצליית כבד.

3. כבד שנצלה כדינו מותר לחממו במקרוגל (בשרי).

4.כבד ששהה ג' ימים משעת שחיטה במקרר ולא שהה בהקפאה אין לבשלו אף לאחר צלייתו.(בן איש חי פרשת קדושים י). אך אם הכבד נצלה בתוך ג' ימים מהשחיטה, או שהכבד שהה בתא הקפאה מותר לבשלו לאחר צלייתו, או לשפוך עליו יין לאחר צלייתו ולחממו ע"ג הפלטה.

%d7%94%d7%a4%d7%a8%d7%a9%d7%aa-%d7%97%d7%9c%d7%94

 

גלריית תמונות

מענין לדעת

הג'ירף

לבם של הג'ירפים מגיע למשקל של עשרה קילוגרמים ולאורך של שישים סנטימטרים, ועליו לספק לחץ דם הגדול פי שתיים מלחץ דם של יונק גדול ממוצע, זאת על מנת לשמור על זרימת דם תקינה למוח. מכיוון שהרגליים של הגי'רף ארוכות מצווארו, הוא נאלץ לפשק את רגליו בפישוק רחב כאשר הוא רוצה להרוות את צמאונו . עובדה זו יוצרת בעיה כפולה: כאשר הוא רוכן קדימה לשתות, מוח הג'ירף עלול לקבל זרם גדול מידי של דם : כאשר הוא מתרומם חזרה, זרם הדם קטן באופן משמעותי , בשני המקרים עלול הג'ירף לאבד את הכרתו, לכן,מפותחות הג'ירף שתי מערכות לוויסות הדם: כאשר הוא מתכופף, זרם הדם ממותן על ידי מערכת מורכבת של שסתומים המווסתים את כמות הדם המגיעה למוח: כאשר הוא מתרומם , מערכת המכונה בשם " רשת מופלאה " ( Rete mirabile ) פועלת כמעין בולם זעזועים, ומונעת גם כן אובדן הכרה. לחץ הדם האופייני לג'ירף, שהוא גבוה מאוד יחסית ליונקים, מחייב את הג'ירפים להיות בעלי כלי דם עבים במיוחד.