%d7%94%d7%a4%d7%a8%d7%a9%d7%aa-%d7%97%d7%9c%d7%94

 

צהרים טובים הרב סויסה בהמשך לשיחתינו..


י"ד אלול התשע"ד מאת:יוסף דהן

שאלה:
אני עבדתי במזנון חלבי בשם "מנטה בייגל" 4שנים בתור מנהל ראשי של החנות..
המשכורת שלי הייתה 30ש"ח לשעה. אחרי חצי שנה שנתתי הכל בשביל החנות ונקראתי העובד המצטיין, בקשתי מהמעסיק משכורת גלובלית על סך 8000ש"ח. הוא אמר שהוא יחשוב על זה ויחזיר לי תשובה. אחרי כמה ימים הוא קרא לי ואמר לי שאין באפשרותו לתת לי 8000ש"ח ואם הקופה בחנות תגדל אז הוא יעלה לי ל8000ש"ח. ובנתיים המשכורת תהיה גלובלית על סך 7000ש"ח ובתנאי..שהוא מנפיק לאישתי תלוש שכר כאילו היא עובדת גם במסעדה והמשכורת שלי תפוצל לשנינו. עלי ייצא תלוש של 4000ש"ח ועל אישתי ייצא תלוש של 3000ש"ח לטענתו שאם הכל ייצא בתלוש אחד אז המיסים שלו עלי יהיו גבוהים מאוד(1000ש"ח + . ובשתי תלושים המיסים יהיו 300 ש"ח בערך). אני שלא ידעתי את כל ההפסדים שמחכים לי בהמשך(שהסתכם בסןף על כמה עשרות אלפי שקלים) הסכמתי בלית בררה.

נתתי את כול כולי לחנות הייתי נמצא שם בשעות לא שעות הייתי אחראי על העובדים/ספקים/על הקופה/על הלקוחות והחברות הכי גדולות. השקעתי המון, הכפלתי לו את הלקוחות ואת הקופה" .

אחרי שנתיים בערך בקשתי ממנו שיקיים את מה שהוא אמר ושיעלה לי את המשכורת ל8000ש"ח,

במשך חודשים ארוכים הוא דחה אותי והמשכורת שלי לא השתנתה אבל הקופה שלו הכפילה את עצמה. הוא פשוט ניצל אותי 100 אחוז את המשכורת לא הייתי מקבל בזמן, את התלוש משכורת הייתי צריך להתחנן בשביל לקבל אותה. הוא היה כותב בתלוש מה שהוא רוצה. הוא לא שילם לי נסיעות, ימי חופשה/ימי מחלה,הבראה/חגים, כלום פשוט הוא ניצל את זה שלא ידעתי והפסיד אותי הרבה כסף.

הבנתי שזה לא ימשיך ככה ושאני מפסיד כסף, אז ביקשתי ממנו שיביא לי את התלושים שלי וכמובן שזה לקח הרבה זמן ושזה גם נגד החוק.

ב03/11/2013 שעה אחרי שיצאתי מהעבודה הוא יתקשר אלי ואמר לי אם אתה חוזר לאיזור תעבור דרכי יש לי משהו להביא לך. אחרי שעה הגעתי אליו, הוא אמר לי בא מאחרי החנות הוא הוציא את התלושים מהכיס שלו ואמר לי הנה התלושים שבקשת אל עף שהבאתי לך אותם בעבר. וראיתי את הטלאפון שלו בכיס של החולצה הבנתי שהוא מקליט אז אמרתי לו תביא לי רגע את הטלאפון שלך הוא אמר לי לא רוצה. (בסוף התברר לי שהוא הקליט את כל השיחות שלנו). הייתי על אופנים והייתי כ"כ המום. לקחתי לו את התלושים מהיד שלו ונסעתי. בדרך עשיתי תאונה ושברתי את יד ימין,הייתי בחופשת מחלה ארוכה ובזמן הזה פניתי לעורך דין והתחלתי את הטביעה ורק אז הבנתי כמה כסף נחסך ממני.

אפילו שהייתי בחופשת מחלה הכי צודק הוא לא שילם לי את הכסף שמגיע לי. בהמשך בקשתי ממנו שיחתום על תופס250 בשביל שביטוח לאומי יכיר בתאונה שלפחות מהם אני יקבל כסף בזמן הזה שאני בבית והוא לא הביא לי, ועד היום לא קיבלתי כסף מאף אחד (ושאני המפרנס היחידי בבית). העורך דין שלי ביקש מהעורך דין שלו כמה פעמים שנגיע לפשרה והוא לא הסכים,, וגם אני אמרתי לו הרבה פעמים תביא לי את מה שמגיע לי ונסיים את זה יפה והוא לא הסכים.

נכון להיום לטענתו ולטענת העורך דין שלו הם אומרים שהכל שקר ושאישתי עבדה שם במשרה מלאה. ושהופרש לי בתלושים רוב הדברים. ושהוא לא מוכן לשלם את כל מה שמגיע לי.

ושהעורך דין שלי ביקש ממנו את המצלמות של החנות אז הוא אמר שאין מצלמות, ואפילו שיש 4מצלמות בחנות. ובעבר אני עכבתי אחרי עובד פלוני שהיה גונב כסף מהקופה ואני זה שתפסתי אותו והסתבר שהוא גנב מאה אלף ש"ח במשך תקופה ארוכה. וזה רק מקרה אחד.

הרבה עוגמת נפש ניגרם לי ולאישתי מזה אבל כנראה שהיינו צריכים לעבור את זה ב"ה ..

תשובה:
בוקר טוב !

מה בעצם אתה תובע היום

ציין כמה כסף אתה תובע ממנו?

ועל מה אתה תובע?

מבין השורות אני מבין שהוא לא נתן לך תנאי עבודה סוציאליים דוגמת הבראה ביגוד נסיעות וכו', האם היה לכם חוזה עבודה מסודר? או שמא דיברתם על זה בעל פה כשנכנסת לעבוד אצלו?

האם אתה גם תובע על הבטחה להעלאה שהופרה?

ובעצם אני מבין שעיקר השאלה האם מותר לתבוע אותו בערכאות?

שאלה נוספת: מדוע העו"ד ששכרת, מציע לעשות פשרה? האם לדעתו אין סיכוי להוציא מבעל העסק כסף בבית משפט?

ואולי מפני שהוא חושש לחוקיות העסקה שחילקתם את תלוש השכר לשניים שהוא ודאי מעשה שיכול להזיק לשניכם?

ממתין להבהרות

יום טוב ומוצלח.

%d7%94%d7%a4%d7%a8%d7%a9%d7%aa-%d7%97%d7%9c%d7%94

 

גלריית תמונות

מענין לדעת

הג'ירף

לבם של הג'ירפים מגיע למשקל של עשרה קילוגרמים ולאורך של שישים סנטימטרים, ועליו לספק לחץ דם הגדול פי שתיים מלחץ דם של יונק גדול ממוצע, זאת על מנת לשמור על זרימת דם תקינה למוח. מכיוון שהרגליים של הגי'רף ארוכות מצווארו, הוא נאלץ לפשק את רגליו בפישוק רחב כאשר הוא רוצה להרוות את צמאונו . עובדה זו יוצרת בעיה כפולה: כאשר הוא רוכן קדימה לשתות, מוח הג'ירף עלול לקבל זרם גדול מידי של דם : כאשר הוא מתרומם חזרה, זרם הדם קטן באופן משמעותי , בשני המקרים עלול הג'ירף לאבד את הכרתו, לכן,מפותחות הג'ירף שתי מערכות לוויסות הדם: כאשר הוא מתכופף, זרם הדם ממותן על ידי מערכת מורכבת של שסתומים המווסתים את כמות הדם המגיעה למוח: כאשר הוא מתרומם , מערכת המכונה בשם " רשת מופלאה " ( Rete mirabile ) פועלת כמעין בולם זעזועים, ומונעת גם כן אובדן הכרה. לחץ הדם האופייני לג'ירף, שהוא גבוה מאוד יחסית ליונקים, מחייב את הג'ירפים להיות בעלי כלי דם עבים במיוחד.