%d7%94%d7%a4%d7%a8%d7%a9%d7%aa-%d7%97%d7%9c%d7%94

 

סדר אמירת תהילים בכל יום


י"ח אב מאת:אסתר

שאלה:
איך לקרוא כל יום קיט לפי האותיות מהתחלה עד הסוף ? איזה סדר של כל יום.? איזה אותיות.? גם אין לי סדר. יש תהילים איך להתחיל? ובאיזה סדר כדאי לקרוא?

תשובה:
מומלץ לקרוא כל יום עשרה פרקי תהילים ובכך ניתן לסיים פעמים בחודש את התהילים, ואם יש זמן פנוי בכל יום כדאי מאוד לקרוא כל יום את היום שלו, ביום ראשון יקרא תהילים ליום הראשון וביום השני יקרא את התהילים של יום שני, וכן על זה הדרך בכל יום ויום יקרא את יומו. והקורא לפי סדר זה יזכה את התהילים הכל שבוע. אשרי חלקו.

%d7%94%d7%a4%d7%a8%d7%a9%d7%aa-%d7%97%d7%9c%d7%94

 

גלריית תמונות

מענין לדעת

הג'ירף

לבם של הג'ירפים מגיע למשקל של עשרה קילוגרמים ולאורך של שישים סנטימטרים, ועליו לספק לחץ דם הגדול פי שתיים מלחץ דם של יונק גדול ממוצע, זאת על מנת לשמור על זרימת דם תקינה למוח. מכיוון שהרגליים של הגי'רף ארוכות מצווארו, הוא נאלץ לפשק את רגליו בפישוק רחב כאשר הוא רוצה להרוות את צמאונו . עובדה זו יוצרת בעיה כפולה: כאשר הוא רוכן קדימה לשתות, מוח הג'ירף עלול לקבל זרם גדול מידי של דם : כאשר הוא מתרומם חזרה, זרם הדם קטן באופן משמעותי , בשני המקרים עלול הג'ירף לאבד את הכרתו, לכן,מפותחות הג'ירף שתי מערכות לוויסות הדם: כאשר הוא מתכופף, זרם הדם ממותן על ידי מערכת מורכבת של שסתומים המווסתים את כמות הדם המגיעה למוח: כאשר הוא מתרומם , מערכת המכונה בשם " רשת מופלאה " ( Rete mirabile ) פועלת כמעין בולם זעזועים, ומונעת גם כן אובדן הכרה. לחץ הדם האופייני לג'ירף, שהוא גבוה מאוד יחסית ליונקים, מחייב את הג'ירפים להיות בעלי כלי דם עבים במיוחד.