%d7%94%d7%a4%d7%a8%d7%a9%d7%aa-%d7%97%d7%9c%d7%94

 

סגולה לחזור בשלום משדה הקרב


כ"ט תמוז התשע"ד מאת:חייל מילואים

שאלה:
שלום הרב ! אני נכנס לפעולה בעזה יחד עם הפלוגה שלי האם יש סגולה כלשהי על מנת לחזור בשלום.

תשובה:
ישנם סגולות רבות חלקם בדוקות ומנוסות וחלקם פחות, אך הסגולה הטובה בעיני הם דברי הרמב"ם שכידוע אינו מרבה בהבאת סגולות חוץ מזו שהרחיב בה בהלכות מלכים (סוף פרק ז), וזה לשונו:

....וכל הנלחם בכל לבו בלא פחד ותהיה כוונתו לקדש את השם בלבד, "מובטח לו שלא ימצא נזק ולא תגיעהו רעה", ויבנה לו בית נכון בישראל ויזכה לו ולבניו עד עולם ויזכה לחיי העולם הבא, שנאמר כי עשה יעשה ה' לאדוני בית נאמן כי מלחמות ה' אדוני נלחם ורעה לא תמצא בך וגו' והיתה נפש אדוני צרורה בצרור החיים את ה' אלהיך. עכ"ל.

ומבואר מדברי הרמב"ם שכל הנלחם באוייבנו הקמים עלינו בכל לבו, וכוונתו לקדש את ה' בלבד, "מובטח לו שלא ימצא נזק ולא תגיעהו רעה" . ובנוסף מבטיח הרמב"ם שיזכה לחיי העולם הבא ולעשירות לו ולדורותיו.

וזה סגולה נפלאה להנצל מכל הפורעניות המצויות בשדה הקרב ולחזור לביתו ולמשפחתו בריא ושלם. ה' יזכה את כל חיילינו הצדיקים המוסרים נפשם למען עם ישראל לחזור לביתם בריאים ושלימים בגופם ברוחם ובנפשם, לשמחת משפחתם, ולשמחת עם ישראל כולו. אמן.

%d7%94%d7%a4%d7%a8%d7%a9%d7%aa-%d7%97%d7%9c%d7%94

 

גלריית תמונות

מענין לדעת

הג'ירף

לבם של הג'ירפים מגיע למשקל של עשרה קילוגרמים ולאורך של שישים סנטימטרים, ועליו לספק לחץ דם הגדול פי שתיים מלחץ דם של יונק גדול ממוצע, זאת על מנת לשמור על זרימת דם תקינה למוח. מכיוון שהרגליים של הגי'רף ארוכות מצווארו, הוא נאלץ לפשק את רגליו בפישוק רחב כאשר הוא רוצה להרוות את צמאונו . עובדה זו יוצרת בעיה כפולה: כאשר הוא רוכן קדימה לשתות, מוח הג'ירף עלול לקבל זרם גדול מידי של דם : כאשר הוא מתרומם חזרה, זרם הדם קטן באופן משמעותי , בשני המקרים עלול הג'ירף לאבד את הכרתו, לכן,מפותחות הג'ירף שתי מערכות לוויסות הדם: כאשר הוא מתכופף, זרם הדם ממותן על ידי מערכת מורכבת של שסתומים המווסתים את כמות הדם המגיעה למוח: כאשר הוא מתרומם , מערכת המכונה בשם " רשת מופלאה " ( Rete mirabile ) פועלת כמעין בולם זעזועים, ומונעת גם כן אובדן הכרה. לחץ הדם האופייני לג'ירף, שהוא גבוה מאוד יחסית ליונקים, מחייב את הג'ירפים להיות בעלי כלי דם עבים במיוחד.