%d7%94%d7%a4%d7%a8%d7%a9%d7%aa-%d7%97%d7%9c%d7%94

 

נותן טעם לפגם בפסח


כ' ניסן התשע"ד מאת:ציונה

שאלה:
כבוד הרב! בישלתי בשר בחול המועד (פסח), בכלי שאני משתמשת בו בשאר ימות השנה, לבשל מרקים וכדו' האם מותר לאכול את הבשר בפסח?

תשובה:
אין לאכול את הבשר בימי הפסח, אלא יש להקפיאו ולשומרו עד לאחר הפסח.ויש להחמיר בזה ובפרט שאין הפסד בדבר.


נימוקים:
כיון שמדובר בסיר של חמץ המיועד למרקים , ובמרק מצוי מאוד חמץ גמור אם זה ע"י איטריות שדרך להשים במרק, או ע"י אבקת מרק,וכדו'. הרי שהסיר בלוע מחמץ גמור.
ואף שטעם החמץ נפגם כיון שעבר יותר מעשרים וארבע שעות מהבישול האחרון שבושל בו חמץ, ולדעת מרן השו"ע (תמז-י ) נותן טעם לפגם מותר בפסח. מ"מ הרמ"א שם חולק וסובר שנותן טעם לפגם אסור בפסח. ובכה"ח (ס"ק רכח) כתב שגם בספרד יש להחמיר בפסח ככל חומרות שכתב הרמ"א.וכן הורה הגאון רבי בן ציון אבא שאול בספרו אור לציון ח"ג עמוד קג עיי"ש.

%d7%94%d7%a4%d7%a8%d7%a9%d7%aa-%d7%97%d7%9c%d7%94

 

גלריית תמונות

מענין לדעת

הג'ירף

לבם של הג'ירפים מגיע למשקל של עשרה קילוגרמים ולאורך של שישים סנטימטרים, ועליו לספק לחץ דם הגדול פי שתיים מלחץ דם של יונק גדול ממוצע, זאת על מנת לשמור על זרימת דם תקינה למוח. מכיוון שהרגליים של הגי'רף ארוכות מצווארו, הוא נאלץ לפשק את רגליו בפישוק רחב כאשר הוא רוצה להרוות את צמאונו . עובדה זו יוצרת בעיה כפולה: כאשר הוא רוכן קדימה לשתות, מוח הג'ירף עלול לקבל זרם גדול מידי של דם : כאשר הוא מתרומם חזרה, זרם הדם קטן באופן משמעותי , בשני המקרים עלול הג'ירף לאבד את הכרתו, לכן,מפותחות הג'ירף שתי מערכות לוויסות הדם: כאשר הוא מתכופף, זרם הדם ממותן על ידי מערכת מורכבת של שסתומים המווסתים את כמות הדם המגיעה למוח: כאשר הוא מתרומם , מערכת המכונה בשם " רשת מופלאה " ( Rete mirabile ) פועלת כמעין בולם זעזועים, ומונעת גם כן אובדן הכרה. לחץ הדם האופייני לג'ירף, שהוא גבוה מאוד יחסית ליונקים, מחייב את הג'ירפים להיות בעלי כלי דם עבים במיוחד.