%d7%94%d7%a4%d7%a8%d7%a9%d7%aa-%d7%97%d7%9c%d7%94

 

מתי נשים יכולים ללכת לבית קברות


כ"ד אדר התשע"ה מאת:[email protected]

שאלה:
אישה שמאוד מתגעגעת להורים שלה יכולה פעם בשנה ללכת לבית קברות

תשובה:
א. יש נשים שנהגו שלא ללכת לבית קברות בימי ראייתן. וגם אלו שנהגו להחמיר, לא החמירו אלא בימי ראייתן אבל בימי שבעה נקיים יש להקל.

ב. ואפילו בימי ראייתן מותר להן ללכת לבית הקברות ביום השבעה, וביום השלושים, ובים השנה, וכן בימים שרגילים לבקר בבית הקברות כגון בערב ראש חודש ניסן ובערב ראש חודש אלול וכיוצא בזה.(טהרת הבית למרן הגאון רבינו עובדיה יוסף זצ"ל חלק ב עמוד רו).


לסיכום: מותר לאשה ללכת לבית קברות ביום פקודת השנה של אביה בכל מצב שהיא נמצאת בו.

%d7%94%d7%a4%d7%a8%d7%a9%d7%aa-%d7%97%d7%9c%d7%94

 

גלריית תמונות

מענין לדעת

הג'ירף

לבם של הג'ירפים מגיע למשקל של עשרה קילוגרמים ולאורך של שישים סנטימטרים, ועליו לספק לחץ דם הגדול פי שתיים מלחץ דם של יונק גדול ממוצע, זאת על מנת לשמור על זרימת דם תקינה למוח. מכיוון שהרגליים של הגי'רף ארוכות מצווארו, הוא נאלץ לפשק את רגליו בפישוק רחב כאשר הוא רוצה להרוות את צמאונו . עובדה זו יוצרת בעיה כפולה: כאשר הוא רוכן קדימה לשתות, מוח הג'ירף עלול לקבל זרם גדול מידי של דם : כאשר הוא מתרומם חזרה, זרם הדם קטן באופן משמעותי , בשני המקרים עלול הג'ירף לאבד את הכרתו, לכן,מפותחות הג'ירף שתי מערכות לוויסות הדם: כאשר הוא מתכופף, זרם הדם ממותן על ידי מערכת מורכבת של שסתומים המווסתים את כמות הדם המגיעה למוח: כאשר הוא מתרומם , מערכת המכונה בשם " רשת מופלאה " ( Rete mirabile ) פועלת כמעין בולם זעזועים, ומונעת גם כן אובדן הכרה. לחץ הדם האופייני לג'ירף, שהוא גבוה מאוד יחסית ליונקים, מחייב את הג'ירפים להיות בעלי כלי דם עבים במיוחד.