%d7%94%d7%a4%d7%a8%d7%a9%d7%aa-%d7%97%d7%9c%d7%94

 

ממונות


ט"ו אב התשע"ג מאת:לינדה ידאי

שאלה:
אחראית בחברה שהסתכסכה ופתחה חברה מתחרה ועדין יש לה קשר עם עובדת בכירה נודע לי הדבר השבוע האם אני צריכה לידע את בעל החברה מחשש שתשתמש במידע דרך העובדת ועלולה לגרום לו להפסד בכך שהיא תשתמש עם אותם הלקוחות?

תשובה:
אם יש חשש שאכן היא תדליף מידע שעלול להזיק לבעל החברה עליך לידע אותו. אך כמובן עלייך לסייג את דברייך ולומר לו שאת באה לעורר את תשומת ליבו בעניין ותו לא, ולא שידוע לך על זליגת מידע ממנה למתחרה.
ברם אם קיים חשש שהמעביד עלול לפטר את העובדת בלי לחקור אם היא אכן העבירה מידע, אסור לספר לו.

מקורות
ראה חפץ חיים בסוף הספר לאחר הלכות רכילות כלל ט.

%d7%94%d7%a4%d7%a8%d7%a9%d7%aa-%d7%97%d7%9c%d7%94

 

גלריית תמונות

מענין לדעת

הג'ירף

לבם של הג'ירפים מגיע למשקל של עשרה קילוגרמים ולאורך של שישים סנטימטרים, ועליו לספק לחץ דם הגדול פי שתיים מלחץ דם של יונק גדול ממוצע, זאת על מנת לשמור על זרימת דם תקינה למוח. מכיוון שהרגליים של הגי'רף ארוכות מצווארו, הוא נאלץ לפשק את רגליו בפישוק רחב כאשר הוא רוצה להרוות את צמאונו . עובדה זו יוצרת בעיה כפולה: כאשר הוא רוכן קדימה לשתות, מוח הג'ירף עלול לקבל זרם גדול מידי של דם : כאשר הוא מתרומם חזרה, זרם הדם קטן באופן משמעותי , בשני המקרים עלול הג'ירף לאבד את הכרתו, לכן,מפותחות הג'ירף שתי מערכות לוויסות הדם: כאשר הוא מתכופף, זרם הדם ממותן על ידי מערכת מורכבת של שסתומים המווסתים את כמות הדם המגיעה למוח: כאשר הוא מתרומם , מערכת המכונה בשם " רשת מופלאה " ( Rete mirabile ) פועלת כמעין בולם זעזועים, ומונעת גם כן אובדן הכרה. לחץ הדם האופייני לג'ירף, שהוא גבוה מאוד יחסית ליונקים, מחייב את הג'ירפים להיות בעלי כלי דם עבים במיוחד.