%d7%94%d7%a4%d7%a8%d7%a9%d7%aa-%d7%97%d7%9c%d7%94

 

לקראת נישואים


ח' אלול התשע"ד מאת:אליאור

שאלה:
הרב חבר שלי אמר לי שהוא לא מסכים עם זה שחרדים נפגשים 3 פגישות איך בפגישות כאלו אני יוכל להכיר את האישה טוב ואת משפחתה הוא אומר צריך לפחות שנתיים. מה אני יענה לו הרב? והבנתי שרק החסידים יוצאים 3 פגישות. הרב תפרט לי שאדע מה לומר לו.

תשובה:
אכן כן, יש שנפגשים שלוש, ויש ארבע וחמש, ויש מעט יותר הצד השווה אצל החרדים בני התורה שממעטים בפגישות.

ואיך באמת ניתן לתהות על קנקנו של המשודך במספר פגישות בודדות?

דע לך שרוב הבירורים נעשים לפני הפגישות, ההורים מבררים אצל שכנים וחברים ומכרים, ובנוסף מבררים אצל המחנכים/ות ואצל המורות של הבחורה, אצל ראש הישיבה מקום בו לומד הבחור, ומצליבים מידע ובכך כשהשידוך בשל לפגישה כבר יודעים הכל על המשודך החל ממידות וירא"ש, וכלה במצב המשפחתי של האחים והאחיות וכו' וכו'.

ובכך כמעט ואין צורך בפגישות כלל.

ואם בכל זאת תחשוב שעדיף לחיות שנתיים יחד (באיסור תורה ר"ל) על מנת להכיר היטב את הבן זוג, צא נא ובדוק את אחוזי הגירושין הגבוהים אצל הנוהגים כן, ותסיק מכך "שלא זו העיר ולא זו הדרך" לבניית בית בישראל.

%d7%94%d7%a4%d7%a8%d7%a9%d7%aa-%d7%97%d7%9c%d7%94

 

גלריית תמונות

מענין לדעת

הג'ירף

לבם של הג'ירפים מגיע למשקל של עשרה קילוגרמים ולאורך של שישים סנטימטרים, ועליו לספק לחץ דם הגדול פי שתיים מלחץ דם של יונק גדול ממוצע, זאת על מנת לשמור על זרימת דם תקינה למוח. מכיוון שהרגליים של הגי'רף ארוכות מצווארו, הוא נאלץ לפשק את רגליו בפישוק רחב כאשר הוא רוצה להרוות את צמאונו . עובדה זו יוצרת בעיה כפולה: כאשר הוא רוכן קדימה לשתות, מוח הג'ירף עלול לקבל זרם גדול מידי של דם : כאשר הוא מתרומם חזרה, זרם הדם קטן באופן משמעותי , בשני המקרים עלול הג'ירף לאבד את הכרתו, לכן,מפותחות הג'ירף שתי מערכות לוויסות הדם: כאשר הוא מתכופף, זרם הדם ממותן על ידי מערכת מורכבת של שסתומים המווסתים את כמות הדם המגיעה למוח: כאשר הוא מתרומם , מערכת המכונה בשם " רשת מופלאה " ( Rete mirabile ) פועלת כמעין בולם זעזועים, ומונעת גם כן אובדן הכרה. לחץ הדם האופייני לג'ירף, שהוא גבוה מאוד יחסית ליונקים, מחייב את הג'ירפים להיות בעלי כלי דם עבים במיוחד.