%d7%94%d7%a4%d7%a8%d7%a9%d7%aa-%d7%97%d7%9c%d7%94

 

ילד ללא נישואין


טו חשוון התשע"ט מאת:אורי

שאלה:
בני ובת זוגתו נמצאים בהריון אבל החליטו לא לבצע הפלה ומצד שני טוענים שהם לא בשלים להתחתן מאחר והם לא מכירים מספיק זמן.מה אני כהורה יכול לעשות זה נורא מפריע לי .מה הסטטוס של ילד מחוץ לנישואין מה בת זוגו של הבן בשבילי במידה
ולא ינשאו.

תשובה:
ראשית יש להדגיש שעל פי ההלכה אסור לחיות עם אשה חיי אישות ללא חופה וקידושין, וזאת מלבד איסור נדה שהאישה מתביישת לטבול ולהיטהר במקווה טהרה, ונמצא שבנוסף יש בקשר זה איסור כרת רחמנא ליצלן.

במקרה זה, כיון שיש להם ילד משותף, והם נקשרו זה לזה וכדאיתא ברש"י על הפסוק "והיו לבשר אחד".

ממילא אין סיבה לעכב את הנישואין ולחיות באיסור, נגד רצונו של השם יתברך.

לעצם העניין, ילד מחוץ לנישואין - הולד כשר לבוא בקהל, ומכל מקום אינה נחשבת לכלתך אלא עד לאחר הנישואין.


מקורות הדין:
חובת הנישואין בחופה וקידושין ראה שו"ע סימן סימן כו סעיף א. וברמ"א שם. ובסימן ו סעיף ח. שהבא על הפנויה לוקה. ובאיסור נדה בפנויה, עי' רמ"א קפ"ג - בשם הריב"ש. ועי' רש"י גיטין יט: ד"ה גיטה קודם שהוא פגם לוולד שנולד מן הפנויה. מ"מ הולד כשר עי' ערוך השולחן אבן העזר סימן קמח סעיף א.

%d7%94%d7%a4%d7%a8%d7%a9%d7%aa-%d7%97%d7%9c%d7%94

 

גלריית תמונות

מענין לדעת

הג'ירף

לבם של הג'ירפים מגיע למשקל של עשרה קילוגרמים ולאורך של שישים סנטימטרים, ועליו לספק לחץ דם הגדול פי שתיים מלחץ דם של יונק גדול ממוצע, זאת על מנת לשמור על זרימת דם תקינה למוח. מכיוון שהרגליים של הגי'רף ארוכות מצווארו, הוא נאלץ לפשק את רגליו בפישוק רחב כאשר הוא רוצה להרוות את צמאונו . עובדה זו יוצרת בעיה כפולה: כאשר הוא רוכן קדימה לשתות, מוח הג'ירף עלול לקבל זרם גדול מידי של דם : כאשר הוא מתרומם חזרה, זרם הדם קטן באופן משמעותי , בשני המקרים עלול הג'ירף לאבד את הכרתו, לכן,מפותחות הג'ירף שתי מערכות לוויסות הדם: כאשר הוא מתכופף, זרם הדם ממותן על ידי מערכת מורכבת של שסתומים המווסתים את כמות הדם המגיעה למוח: כאשר הוא מתרומם , מערכת המכונה בשם " רשת מופלאה " ( Rete mirabile ) פועלת כמעין בולם זעזועים, ומונעת גם כן אובדן הכרה. לחץ הדם האופייני לג'ירף, שהוא גבוה מאוד יחסית ליונקים, מחייב את הג'ירפים להיות בעלי כלי דם עבים במיוחד.