%d7%94%d7%a4%d7%a8%d7%a9%d7%aa-%d7%97%d7%9c%d7%94

 

חנוכת הבית בספירת העומר


כ"ה ניסן התשע"ד מאת:אברהם ז.

שאלה:
האם מותר לעשות "חנוכת הבית" בימי "ספירת העומר"?

תשובה:
מותר להכנס לדירה חדשה בימי הספירה, ואין צורך להקפיד לדחות את כניסתו לדירה עד לאחר ל"ג בעומר. וכן רשאי לסייד ולצבוע הדירה בימים אלו.

וכן יכול לעשות "חנוכת הבית" בימי הספירה, ובלבד שיאמרו שם את הלימוד המסודר של חנוכת הבית. וכן דברי תורה מפי אחד המשתתפים, שאז הסעודה נחשבת לסעודת מצוה.

וכל שכן בארץ ישראל שמקיים בכניסתו לבית החדש מצוה נוספת, שהיא מצות ישוב ארץ ישראל.

מקורות: חזון עובדיה כרך יו"ט עמוד רסט.

%d7%94%d7%a4%d7%a8%d7%a9%d7%aa-%d7%97%d7%9c%d7%94

 

גלריית תמונות

מענין לדעת

הג'ירף

לבם של הג'ירפים מגיע למשקל של עשרה קילוגרמים ולאורך של שישים סנטימטרים, ועליו לספק לחץ דם הגדול פי שתיים מלחץ דם של יונק גדול ממוצע, זאת על מנת לשמור על זרימת דם תקינה למוח. מכיוון שהרגליים של הגי'רף ארוכות מצווארו, הוא נאלץ לפשק את רגליו בפישוק רחב כאשר הוא רוצה להרוות את צמאונו . עובדה זו יוצרת בעיה כפולה: כאשר הוא רוכן קדימה לשתות, מוח הג'ירף עלול לקבל זרם גדול מידי של דם : כאשר הוא מתרומם חזרה, זרם הדם קטן באופן משמעותי , בשני המקרים עלול הג'ירף לאבד את הכרתו, לכן,מפותחות הג'ירף שתי מערכות לוויסות הדם: כאשר הוא מתכופף, זרם הדם ממותן על ידי מערכת מורכבת של שסתומים המווסתים את כמות הדם המגיעה למוח: כאשר הוא מתרומם , מערכת המכונה בשם " רשת מופלאה " ( Rete mirabile ) פועלת כמעין בולם זעזועים, ומונעת גם כן אובדן הכרה. לחץ הדם האופייני לג'ירף, שהוא גבוה מאוד יחסית ליונקים, מחייב את הג'ירפים להיות בעלי כלי דם עבים במיוחד.