%d7%94%d7%a4%d7%a8%d7%a9%d7%aa-%d7%97%d7%9c%d7%94

 

חלום שאחותי חלמה עליי


כ"ב חשון התשע"ז מאת:חן

שאלה:
אחותי חלמה שהיא הולכת לאיזה מקום והיא נכנסת לבניין ומריחה ריח של חלות ואז היא נכנסת למקום היא רואה רבנית אופה לחם .הרבנית נתנה לה מן הלחם ואז אחותי ירדה למטה והיא רואה המון נשים והם מקיפות אותי ומברכו אותי וכולם עונים אמן ואז אחותי שואלת מה קורה ? ואז מישהי אומרת לה היא ניצלה ממשהו,מאסון ועכשיו אנחנו עושים הפרשת חלה וברכת הגומל. מעניין אותי לדעת מה החלום הזה אומר בבקשה.

תשובה:
אם החלום אינו בא מהרהורי הלב, הרי שהחלום אינו צריך פרשנות רבה, הפתרון כתוב בחלום עצמו, ניצלת ממשהו בזכות מצוה או מעשה טוב שעשית, וכבר אמרו חז"ל "אין בעל הנס מכיר בניסו" כך שפעמים רבות אדם ניצל מאירוע מסויים כאשר אינו מודע לכך שפדוהו והשגיחו עליו מן השמים.
לכן מן ראוי שתתחזקי בדבר מסויים, ונזכה תמיד להודות לה' על חסדיו עמנו ערב ובוקר וצהרים.

%d7%94%d7%a4%d7%a8%d7%a9%d7%aa-%d7%97%d7%9c%d7%94

 

גלריית תמונות

מענין לדעת

הג'ירף

לבם של הג'ירפים מגיע למשקל של עשרה קילוגרמים ולאורך של שישים סנטימטרים, ועליו לספק לחץ דם הגדול פי שתיים מלחץ דם של יונק גדול ממוצע, זאת על מנת לשמור על זרימת דם תקינה למוח. מכיוון שהרגליים של הגי'רף ארוכות מצווארו, הוא נאלץ לפשק את רגליו בפישוק רחב כאשר הוא רוצה להרוות את צמאונו . עובדה זו יוצרת בעיה כפולה: כאשר הוא רוכן קדימה לשתות, מוח הג'ירף עלול לקבל זרם גדול מידי של דם : כאשר הוא מתרומם חזרה, זרם הדם קטן באופן משמעותי , בשני המקרים עלול הג'ירף לאבד את הכרתו, לכן,מפותחות הג'ירף שתי מערכות לוויסות הדם: כאשר הוא מתכופף, זרם הדם ממותן על ידי מערכת מורכבת של שסתומים המווסתים את כמות הדם המגיעה למוח: כאשר הוא מתרומם , מערכת המכונה בשם " רשת מופלאה " ( Rete mirabile ) פועלת כמעין בולם זעזועים, ומונעת גם כן אובדן הכרה. לחץ הדם האופייני לג'ירף, שהוא גבוה מאוד יחסית ליונקים, מחייב את הג'ירפים להיות בעלי כלי דם עבים במיוחד.