%d7%94%d7%a4%d7%a8%d7%a9%d7%aa-%d7%97%d7%9c%d7%94

 

חלום על בעלי


ג' תשרי התשע"ח מאת:אסתר אלון

שאלה:
שלום רב חלמתי אתמול על בעלי כאילו נגזר עליו גזר דין מוות וכולי הייתי בוכייה ולא הייתי מוכנה לקבל היה לי מאוד קשה לדמיין את עצמי בלעדיו ממש בכיתי והרגשתי לבד היה לו ברזלים בפנים כי כאילו הוא נשפט והכנתי לו כל מה שרצה כדי שיהנה ברגעיו האחרונים...היה לי מאוד קשה ולא הפסקתי לבכות וכל הזמן הוא היה עליי יותר נכון עם הגב אליי הראש על הבטן שלי והגוף שלו בין רגליי . אשמח לפרוש כי כולי מודאגת ולא רגועה
תודה רבה וסליחה
שנה טובה

תשובה:
החלומות שוא ידברו, ולכן אין להתייחס לחלומות מסוג זה כלל.

אך אם עדיין את מודאגת ואינך רגועה מהחלום שחלמת, כדאי מאוד לומר נוסח הטבת חלום שמופיע בתלמוד בבלי ברכות דף נה: בזמן ברכת כהנים בבית הכנסת וזה נוסח התפילה.

"רבונו של עולם, אני שלך וחלומותי שלך, חלום חלמתי ואיני יודע מה הוא, בין שחלמתי אני לעצמי ובין שחלמו לי חבירי ובין שחלמתי על אחרים, אם טובים הם - חזקם ואמצם כחלומותיו של יוסף, ואם צריכים רפואה - רפאם כמי מרה על ידי משה רבינו, וכמרים מצרעתה, וכחזקיה מחליו, וכמי יריחו על ידי אלישע, וכשם שהפכת קללת בלעם הרשע לברכה - כן הפוך כל חלומותי עלי לטובה".

ויש לסיים תפילה זו יחד עם סיום ברכת כהנים בכדי שהציבור יאמר אמן אף על תפילה זו.

ואח"כ יש לתת סכום כסף לצדקה, וצדקה מצילה ממות ומשאר מיני פורענויות המתרגשות לבוא לעולם.

%d7%94%d7%a4%d7%a8%d7%a9%d7%aa-%d7%97%d7%9c%d7%94

 

גלריית תמונות

מענין לדעת

הג'ירף

לבם של הג'ירפים מגיע למשקל של עשרה קילוגרמים ולאורך של שישים סנטימטרים, ועליו לספק לחץ דם הגדול פי שתיים מלחץ דם של יונק גדול ממוצע, זאת על מנת לשמור על זרימת דם תקינה למוח. מכיוון שהרגליים של הגי'רף ארוכות מצווארו, הוא נאלץ לפשק את רגליו בפישוק רחב כאשר הוא רוצה להרוות את צמאונו . עובדה זו יוצרת בעיה כפולה: כאשר הוא רוכן קדימה לשתות, מוח הג'ירף עלול לקבל זרם גדול מידי של דם : כאשר הוא מתרומם חזרה, זרם הדם קטן באופן משמעותי , בשני המקרים עלול הג'ירף לאבד את הכרתו, לכן,מפותחות הג'ירף שתי מערכות לוויסות הדם: כאשר הוא מתכופף, זרם הדם ממותן על ידי מערכת מורכבת של שסתומים המווסתים את כמות הדם המגיעה למוח: כאשר הוא מתרומם , מערכת המכונה בשם " רשת מופלאה " ( Rete mirabile ) פועלת כמעין בולם זעזועים, ומונעת גם כן אובדן הכרה. לחץ הדם האופייני לג'ירף, שהוא גבוה מאוד יחסית ליונקים, מחייב את הג'ירפים להיות בעלי כלי דם עבים במיוחד.