%d7%94%d7%a4%d7%a8%d7%a9%d7%aa-%d7%97%d7%9c%d7%94

 

חזרה בתשובה


כ"ט תמוז התשע"ו מאת:נועם מזל בת סילביה

שאלה:
אני מתחזקת וחוזרת בתשובה שנה ואני לא רוצה לעזוב את הדת מה עליי לעשות כדי להשאר קרובה לקדוש ברוך הוא?

תשובה:
סליחה על איחור התשובה.


ראשית אני מבין מתוכן השאלה שאת בירידה רוחנית ולכן השאלה במקומה מה עליך לעשות על מנת לא לעזוב את הקב"ה.

לכל אדם באשר הוא יש עליות וירידות בעבודת השם, וכבר אמרו "אין צדיק בארץ אשר יעשה טוב ולא יחטא".

העיצה שיעצונו רבותינו בעלי היראה "החזק במוסר אל תרף נוצרה כי היא חייך"- עלינו ללמוד ספרי מוסר על מנת לשמר את היראה ואת הקרבה להקב"ה.

היסוד הוא לוותר אף יום על לימוד המוסר ועל קריאת 10 פרקי תהילים.

ספרם מומלצים: "נתיבי אור" להרב ניסים יגן, וספריו של הרב יעקב ישראל לוגסי בעינייני אמונה. ושאר ספריו המיוחדים ומלאים בהתעוררות וחיזוק בעבודת השם.

לא נותר אלא לברך אותך שיהיה לך בהצלחה.

%d7%94%d7%a4%d7%a8%d7%a9%d7%aa-%d7%97%d7%9c%d7%94

 

גלריית תמונות

מענין לדעת

הג'ירף

לבם של הג'ירפים מגיע למשקל של עשרה קילוגרמים ולאורך של שישים סנטימטרים, ועליו לספק לחץ דם הגדול פי שתיים מלחץ דם של יונק גדול ממוצע, זאת על מנת לשמור על זרימת דם תקינה למוח. מכיוון שהרגליים של הגי'רף ארוכות מצווארו, הוא נאלץ לפשק את רגליו בפישוק רחב כאשר הוא רוצה להרוות את צמאונו . עובדה זו יוצרת בעיה כפולה: כאשר הוא רוכן קדימה לשתות, מוח הג'ירף עלול לקבל זרם גדול מידי של דם : כאשר הוא מתרומם חזרה, זרם הדם קטן באופן משמעותי , בשני המקרים עלול הג'ירף לאבד את הכרתו, לכן,מפותחות הג'ירף שתי מערכות לוויסות הדם: כאשר הוא מתכופף, זרם הדם ממותן על ידי מערכת מורכבת של שסתומים המווסתים את כמות הדם המגיעה למוח: כאשר הוא מתרומם , מערכת המכונה בשם " רשת מופלאה " ( Rete mirabile ) פועלת כמעין בולם זעזועים, ומונעת גם כן אובדן הכרה. לחץ הדם האופייני לג'ירף, שהוא גבוה מאוד יחסית ליונקים, מחייב את הג'ירפים להיות בעלי כלי דם עבים במיוחד.