%d7%94%d7%a4%d7%a8%d7%a9%d7%aa-%d7%97%d7%9c%d7%94

 

חוברת המטיפה לנצרות ויש בה פסוקים מהתנ"ך כיצד יש לנהוג איתם?


י"ז תשרי התשע"ט מאת:דניאל לוי

שאלה:
שלום כבוד הרב, מצאתי חוברת של מסיון עם פסוקים מהתורה מקוצם בגיזה או בפח?

תשובה:
מקומה בפח האשפה, ואם יזדמן לך לשרוף חוברת זו תבוא עליך ברכה.

וכמאמר רבותינו בספרי...והלא דברים קל וחומר, ומה להטיל שלום בין איש לאשתו אמר המקום ספר שנכתב בקדושה ימחה על המים, ספרי מינים שמטילים איבה ושנאה וקנאה ועול דבבות על אחת כמה וכמה שימחו מן העולם. רבי ישמעאל אומר ספרי מינים כיצד הוא עושה, קודר את האזכרות ושורף את השאר, רבי עקיבא אומר שורף את כולו, מפני שלא נכתב בקדושה... (נשא טז)

וכל שכן שאסור לקרוא בהם והחמירו רבותינו בדבר עד שאמרו הקורא בספרי מינים אין לו חלק לעולם הבא וכדאיתא בפרק חלק:

"רבי עקיבא אומר אף הקורא בספרים החיצונים אין לו חלק לעולם הבא, תנא בספרי מינים, רבי יוסף אמר בספר בן סירא נמי אסור למיקרי"... (סנהדרין ק ב)

%d7%94%d7%a4%d7%a8%d7%a9%d7%aa-%d7%97%d7%9c%d7%94

 

גלריית תמונות

מענין לדעת

הג'ירף

לבם של הג'ירפים מגיע למשקל של עשרה קילוגרמים ולאורך של שישים סנטימטרים, ועליו לספק לחץ דם הגדול פי שתיים מלחץ דם של יונק גדול ממוצע, זאת על מנת לשמור על זרימת דם תקינה למוח. מכיוון שהרגליים של הגי'רף ארוכות מצווארו, הוא נאלץ לפשק את רגליו בפישוק רחב כאשר הוא רוצה להרוות את צמאונו . עובדה זו יוצרת בעיה כפולה: כאשר הוא רוכן קדימה לשתות, מוח הג'ירף עלול לקבל זרם גדול מידי של דם : כאשר הוא מתרומם חזרה, זרם הדם קטן באופן משמעותי , בשני המקרים עלול הג'ירף לאבד את הכרתו, לכן,מפותחות הג'ירף שתי מערכות לוויסות הדם: כאשר הוא מתכופף, זרם הדם ממותן על ידי מערכת מורכבת של שסתומים המווסתים את כמות הדם המגיעה למוח: כאשר הוא מתרומם , מערכת המכונה בשם " רשת מופלאה " ( Rete mirabile ) פועלת כמעין בולם זעזועים, ומונעת גם כן אובדן הכרה. לחץ הדם האופייני לג'ירף, שהוא גבוה מאוד יחסית ליונקים, מחייב את הג'ירפים להיות בעלי כלי דם עבים במיוחד.