%d7%94%d7%a4%d7%a8%d7%a9%d7%aa-%d7%97%d7%9c%d7%94

 

זוגיות


ח' אדר התשע"ז מאת:rina

שאלה:
שלום כב' הרב, בן זוגי ואני נפרדנו בשם בעייה בריאותית של משפחתו של בן זוגי. הוא מרגיש שאינו פנוי לקשר בגלל הבעייה האישית שלו. הוא אמר לי שאחרי שהכל יסתדר בבעייה שלו הוא יהיה פנוי לקשר. אנחנו בקשר לעיתים רחוקות ובדרך כלל רק בטלפון. הוא שבור ומאוד קשה לו בגלל הבעייה הזו. אני מבינה את הבעיה שלו אבל... למה אחרי 3 שנים הוא מתרחק? יש טעם לחכות לו? בסך הכל היתה לנו זוגיות נהדרת וללא בעיות.

תשובה:
אני מציע להתקשר אליו, ולהציב בפניו פרק זמן מסוים כגון 3-4 חודשים מיום זה שעליו להחליט מה הוא חושב בקשר לעתידכם המשותף, ואם הוא מסרב לשתף פעולה בענין, עלייך לדאוג לעתידך ולחפש בחור אחר שתוכלי להקים עמו בע"ה את ביתך.

%d7%94%d7%a4%d7%a8%d7%a9%d7%aa-%d7%97%d7%9c%d7%94

 

גלריית תמונות

מענין לדעת

הג'ירף

לבם של הג'ירפים מגיע למשקל של עשרה קילוגרמים ולאורך של שישים סנטימטרים, ועליו לספק לחץ דם הגדול פי שתיים מלחץ דם של יונק גדול ממוצע, זאת על מנת לשמור על זרימת דם תקינה למוח. מכיוון שהרגליים של הגי'רף ארוכות מצווארו, הוא נאלץ לפשק את רגליו בפישוק רחב כאשר הוא רוצה להרוות את צמאונו . עובדה זו יוצרת בעיה כפולה: כאשר הוא רוכן קדימה לשתות, מוח הג'ירף עלול לקבל זרם גדול מידי של דם : כאשר הוא מתרומם חזרה, זרם הדם קטן באופן משמעותי , בשני המקרים עלול הג'ירף לאבד את הכרתו, לכן,מפותחות הג'ירף שתי מערכות לוויסות הדם: כאשר הוא מתכופף, זרם הדם ממותן על ידי מערכת מורכבת של שסתומים המווסתים את כמות הדם המגיעה למוח: כאשר הוא מתרומם , מערכת המכונה בשם " רשת מופלאה " ( Rete mirabile ) פועלת כמעין בולם זעזועים, ומונעת גם כן אובדן הכרה. לחץ הדם האופייני לג'ירף, שהוא גבוה מאוד יחסית ליונקים, מחייב את הג'ירפים להיות בעלי כלי דם עבים במיוחד.