%d7%94%d7%a4%d7%a8%d7%a9%d7%aa-%d7%97%d7%9c%d7%94

 

חתונה


י"ד אב התשע"ח מאת:אבירן

שאלה:
ב"ה .
אחותי בע"ה מתחתנת בקרוב, בחתונה מעורבת לצערי . שאלתי היא כמה זמן מותר לי להיות בחתונה בהתחשב בנסיבות שזוהי חתונת אחותי ואם לא אגיע או יגיע וישאר מעט זמן זה יכול ליצור דברים לא טובים ..
תודה רבה.

תשובה:
אם מדובר בחתונה של אחותך, אי השתתפות בשמחתה תגרור איבה ושנאה ומחלוקת מיותר. ואשר על כן כמובן שתוכלי להשתתף בזמן עריכת החופה וכן בזמן הסעודה תשבי עם בני משפחתך הקרובה בשולחן אחד, ובזמן הריקודים המעורבים שיצר הרע מרקד שם, תצאי מהחתונה. ובכך תהיי מרוצה לשמים ולבריות..

%d7%94%d7%a4%d7%a8%d7%a9%d7%aa-%d7%97%d7%9c%d7%94

 

גלריית תמונות

מענין לדעת

הג'ירף

לבם של הג'ירפים מגיע למשקל של עשרה קילוגרמים ולאורך של שישים סנטימטרים, ועליו לספק לחץ דם הגדול פי שתיים מלחץ דם של יונק גדול ממוצע, זאת על מנת לשמור על זרימת דם תקינה למוח. מכיוון שהרגליים של הגי'רף ארוכות מצווארו, הוא נאלץ לפשק את רגליו בפישוק רחב כאשר הוא רוצה להרוות את צמאונו . עובדה זו יוצרת בעיה כפולה: כאשר הוא רוכן קדימה לשתות, מוח הג'ירף עלול לקבל זרם גדול מידי של דם : כאשר הוא מתרומם חזרה, זרם הדם קטן באופן משמעותי , בשני המקרים עלול הג'ירף לאבד את הכרתו, לכן,מפותחות הג'ירף שתי מערכות לוויסות הדם: כאשר הוא מתכופף, זרם הדם ממותן על ידי מערכת מורכבת של שסתומים המווסתים את כמות הדם המגיעה למוח: כאשר הוא מתרומם , מערכת המכונה בשם " רשת מופלאה " ( Rete mirabile ) פועלת כמעין בולם זעזועים, ומונעת גם כן אובדן הכרה. לחץ הדם האופייני לג'ירף, שהוא גבוה מאוד יחסית ליונקים, מחייב את הג'ירפים להיות בעלי כלי דם עבים במיוחד.