%d7%94%d7%a4%d7%a8%d7%a9%d7%aa-%d7%97%d7%9c%d7%94

 

הלכות חלב ובשר


י' ניסן התשע"ה מאת:נ. י .

שאלה:
שלום כבוד הרב
מותר להשתמש באותו ספוג לחלב ובשר? תודה

תשובה:
אין להשתמש באותו ספוג לניקוי כלים חלביים ובשריים, מפני שפעמים ונשאר עליו חתיכות בשר וחלב בעין, וכשפותחים הברז לצורך שטיפת, אם משתמשים במים חמים מעל 40 מעלות עלולים להיכשל באיסור בישול בשר בחלב הבלועים בספוג.

וכן ייתכן שהטעם עלול להיבלע בכלים, לכן חובה לייחד מערכת כלי ניקוי נפרדת לשימוש בשר וחלב.


אולם יש מן הפוסקים שכתבו להקל בזה מעיקר הדין ולדעתם אין צריך לייחד ספוג לשטיפת כלי בשר לחוד, ולכלי חלב לחוד, (ילקו"י איסור והיתר ג עמוד תפג) מכל מקום אף לדעתם ראוי להחמיר וכפי שציינו שכבר נהגו רבים לייחד ספוג מיוחד לשטיפת כלי חלב, וספוג מיוחד לכלי בשר, ומנהג יפה הוא.

%d7%94%d7%a4%d7%a8%d7%a9%d7%aa-%d7%97%d7%9c%d7%94

 

גלריית תמונות

מענין לדעת

הג'ירף

לבם של הג'ירפים מגיע למשקל של עשרה קילוגרמים ולאורך של שישים סנטימטרים, ועליו לספק לחץ דם הגדול פי שתיים מלחץ דם של יונק גדול ממוצע, זאת על מנת לשמור על זרימת דם תקינה למוח. מכיוון שהרגליים של הגי'רף ארוכות מצווארו, הוא נאלץ לפשק את רגליו בפישוק רחב כאשר הוא רוצה להרוות את צמאונו . עובדה זו יוצרת בעיה כפולה: כאשר הוא רוכן קדימה לשתות, מוח הג'ירף עלול לקבל זרם גדול מידי של דם : כאשר הוא מתרומם חזרה, זרם הדם קטן באופן משמעותי , בשני המקרים עלול הג'ירף לאבד את הכרתו, לכן,מפותחות הג'ירף שתי מערכות לוויסות הדם: כאשר הוא מתכופף, זרם הדם ממותן על ידי מערכת מורכבת של שסתומים המווסתים את כמות הדם המגיעה למוח: כאשר הוא מתרומם , מערכת המכונה בשם " רשת מופלאה " ( Rete mirabile ) פועלת כמעין בולם זעזועים, ומונעת גם כן אובדן הכרה. לחץ הדם האופייני לג'ירף, שהוא גבוה מאוד יחסית ליונקים, מחייב את הג'ירפים להיות בעלי כלי דם עבים במיוחד.