%d7%94%d7%a4%d7%a8%d7%a9%d7%aa-%d7%97%d7%9c%d7%94

 

האם נישואיי תקפים


י"ב תשרי התשע"ח מאת:שירה

שאלה:
התחתנתי נשואים שניים ולא דרך הרבנות. והנישואים היו מתוך אילוץ. אני לא התחברתי אליו. אחרי החתונה גיליתי עליו דברים שלא ידעתי עלהם לפני החתונה. כגון שהיה נשוי פעמיים. ושהסיבה העיקרית לגירושין בשני המיקרים היא בעיות נפשיות. אם ידעתי על זה מלכתחילה לא הייתי מתחתנת. יש לנו ילד משותף. ואנחנו ממש לא מסתדרים עקב הבעיות הנפשיות שלו שיש להם השלכות על הבנות שלי מהנישואים הקודמים.הוא פשוט מאמלל אותם ואני יוצאת מדעתי..
מהתיסכול שלי יצא לי לחטוא ולצאת עם מישהוא מהעבודה וחטאתי בשלא כדרכה.הבעל לא מוכן לקחת את התרופה שהפסיכיאטרית נתנה לו. השאלה שלי האם ניתן להקל בעניני ולומר שנישואי לא היו תקפים מלכתחילה משום" מקח טעות" ??והאם אני אסורה עליו. ???ז" א על בעלי. עשיתי תשובה גמורה. לא ידעתי שזה אוסר אשה על בעלה .
צריכה עזרה בדחיפות אני מתוסכלת מאדד
שאלתי את השאלה הזו רב בקו מרן והוא אמר שאני לא אסורה כי יש מקום להקל שאולי באמת הנישואים לא תקפים . ביגלל שהוא עם בעיות נפשיות ולא צלול בדעתו.(מחשבות אובדניות. דכאונות. בלי שיקול דעת ועוד.. כדיברי הפסיכיאטרים) ולא בטוח שהתרופה תפתור את בעיותיו...

תשובה:
אינני יודע מי ענה לך בקו הטלפון לומר לך שהנישואין שלך לא תקפים.

את נחשבת לאשת איש גמורה, ואין כאן טענה למקח טעות, וכך נוהגים בכל הבתי דין היום שאין דנים בטענת מקח טעות.

אם את לא מסתדרת איתו מומלץ לך להתגרש ממנו, ובפרט שביאה שלא כדרכה גם אוסרת אשה על בעלה.

%d7%94%d7%a4%d7%a8%d7%a9%d7%aa-%d7%97%d7%9c%d7%94

 

גלריית תמונות

מענין לדעת

הג'ירף

לבם של הג'ירפים מגיע למשקל של עשרה קילוגרמים ולאורך של שישים סנטימטרים, ועליו לספק לחץ דם הגדול פי שתיים מלחץ דם של יונק גדול ממוצע, זאת על מנת לשמור על זרימת דם תקינה למוח. מכיוון שהרגליים של הגי'רף ארוכות מצווארו, הוא נאלץ לפשק את רגליו בפישוק רחב כאשר הוא רוצה להרוות את צמאונו . עובדה זו יוצרת בעיה כפולה: כאשר הוא רוכן קדימה לשתות, מוח הג'ירף עלול לקבל זרם גדול מידי של דם : כאשר הוא מתרומם חזרה, זרם הדם קטן באופן משמעותי , בשני המקרים עלול הג'ירף לאבד את הכרתו, לכן,מפותחות הג'ירף שתי מערכות לוויסות הדם: כאשר הוא מתכופף, זרם הדם ממותן על ידי מערכת מורכבת של שסתומים המווסתים את כמות הדם המגיעה למוח: כאשר הוא מתרומם , מערכת המכונה בשם " רשת מופלאה " ( Rete mirabile ) פועלת כמעין בולם זעזועים, ומונעת גם כן אובדן הכרה. לחץ הדם האופייני לג'ירף, שהוא גבוה מאוד יחסית ליונקים, מחייב את הג'ירפים להיות בעלי כלי דם עבים במיוחד.