%d7%94%d7%a4%d7%a8%d7%a9%d7%aa-%d7%97%d7%9c%d7%94

 

האם יש ערך סגולי בשברי הכוס של החופה


י"ג אלול התשע"ח מאת:לימור

שאלה:
כבוד הרב, חברה של אחותי לקחה את הכוס של החתונה שלה (לאחר השבירה) ושומרת אותה בבית האם יש ענין כלשהוא בזה, או שעדיף להפטר ממנה?

תשובה:
לא ידוע על ערך סגולי כל שהוא בשברי בכוס של החופה. ולכן אין צורך לשמור שברים אלו בבית, וניתן להשליכם לאשפה.

כידוע עם ישראל הם עם סגולה - אוהבי סגולות, ויש רווקות שנוטלות שברים אלו כסגולה לזיווג, ואין לזה שורש וענף בספרי הפוסקים והמקובלים, וסגולה שאין לה שורש בפוסקים ובספרי המקובלים, אין להחזיק בה. ועלינו להחזיק באומנות אבותינו שהיא סגולה הבדוקה ביותר, - כח התפילה - וקרוב ה' לכל קוראיו .


%d7%94%d7%a4%d7%a8%d7%a9%d7%aa-%d7%97%d7%9c%d7%94

 

גלריית תמונות

מענין לדעת

הג'ירף

לבם של הג'ירפים מגיע למשקל של עשרה קילוגרמים ולאורך של שישים סנטימטרים, ועליו לספק לחץ דם הגדול פי שתיים מלחץ דם של יונק גדול ממוצע, זאת על מנת לשמור על זרימת דם תקינה למוח. מכיוון שהרגליים של הגי'רף ארוכות מצווארו, הוא נאלץ לפשק את רגליו בפישוק רחב כאשר הוא רוצה להרוות את צמאונו . עובדה זו יוצרת בעיה כפולה: כאשר הוא רוכן קדימה לשתות, מוח הג'ירף עלול לקבל זרם גדול מידי של דם : כאשר הוא מתרומם חזרה, זרם הדם קטן באופן משמעותי , בשני המקרים עלול הג'ירף לאבד את הכרתו, לכן,מפותחות הג'ירף שתי מערכות לוויסות הדם: כאשר הוא מתכופף, זרם הדם ממותן על ידי מערכת מורכבת של שסתומים המווסתים את כמות הדם המגיעה למוח: כאשר הוא מתרומם , מערכת המכונה בשם " רשת מופלאה " ( Rete mirabile ) פועלת כמעין בולם זעזועים, ומונעת גם כן אובדן הכרה. לחץ הדם האופייני לג'ירף, שהוא גבוה מאוד יחסית ליונקים, מחייב את הג'ירפים להיות בעלי כלי דם עבים במיוחד.