%d7%94%d7%a4%d7%a8%d7%a9%d7%aa-%d7%97%d7%9c%d7%94

 

גזר דין מוות ותהילים בחלום


י"א חשון התשע"ה מאת:נטע

שאלה:
חלמתי בערך בזמן הנץ שאני בכלא ויש עלי גזר דין מוות, וכדי להציל את חיי התחלתי להתפלל ולהגיד תהילים בבעיות ובכוונה גדולה! וכך נמשך כל החלום עד שהתעוררתי.. מה זה אומר?

תשובה:
אמרו רבותינו במסכת ברכות (דף נז עמוד א) המתפלל בחלום - סימן יפה לו, והני מילי - דלא סיים. ופירש רש"י שניעור משנתו קודם שנסתלק, סימן הוא שסמוך אצל הקדוש ברוך הוא. ע"כ.

נמצא שתפילה בחלום סימן יפה הוא, ובפרט שהתעוררת מהחלום תוך כדי תפילה .

אך היות ותחילתו של החלום מראה על מצוקה מסויימת, לכן טוב לתת צדקה לעניים. והצדקה מצילה מכל מיני פורענויות חלילה.

%d7%94%d7%a4%d7%a8%d7%a9%d7%aa-%d7%97%d7%9c%d7%94

 

גלריית תמונות

מענין לדעת

הג'ירף

לבם של הג'ירפים מגיע למשקל של עשרה קילוגרמים ולאורך של שישים סנטימטרים, ועליו לספק לחץ דם הגדול פי שתיים מלחץ דם של יונק גדול ממוצע, זאת על מנת לשמור על זרימת דם תקינה למוח. מכיוון שהרגליים של הגי'רף ארוכות מצווארו, הוא נאלץ לפשק את רגליו בפישוק רחב כאשר הוא רוצה להרוות את צמאונו . עובדה זו יוצרת בעיה כפולה: כאשר הוא רוכן קדימה לשתות, מוח הג'ירף עלול לקבל זרם גדול מידי של דם : כאשר הוא מתרומם חזרה, זרם הדם קטן באופן משמעותי , בשני המקרים עלול הג'ירף לאבד את הכרתו, לכן,מפותחות הג'ירף שתי מערכות לוויסות הדם: כאשר הוא מתכופף, זרם הדם ממותן על ידי מערכת מורכבת של שסתומים המווסתים את כמות הדם המגיעה למוח: כאשר הוא מתרומם , מערכת המכונה בשם " רשת מופלאה " ( Rete mirabile ) פועלת כמעין בולם זעזועים, ומונעת גם כן אובדן הכרה. לחץ הדם האופייני לג'ירף, שהוא גבוה מאוד יחסית ליונקים, מחייב את הג'ירפים להיות בעלי כלי דם עבים במיוחד.