%d7%94%d7%a4%d7%a8%d7%a9%d7%aa-%d7%97%d7%9c%d7%94

 

בריאות


ו' אייר התשע"ד מאת:אסף

שאלה:
בס"ד שלום לכבוד הרב! רציתי לשאול מה הגורמים הרוחניים שגורמים לגמגום, מה הצד הרעיוני שבגמגום, וכיצד ניתן להתגבר עליו. תודה רבה לכבוד הרב ...

תשובה:
גמרא אומרת "מאן דכאיב ליה כאבה אזיל לבי אסיא" ומשמעותו אדם שיש לו כאב ילך לרופא, יש אנשי מקצוע לרוב שמבינים בתחום עליך לפנות אליהם, וניתן רשות לרופא לרפאות כמאמר חז"ל.

אין שום צד רעיוני בגמגום, זה חולי שפעמים רבות בעזרת אנשי מקצוע, ניתן להתגבר על הבעיה.

רפואה שלימה.

%d7%94%d7%a4%d7%a8%d7%a9%d7%aa-%d7%97%d7%9c%d7%94

 

גלריית תמונות

מענין לדעת

הג'ירף

לבם של הג'ירפים מגיע למשקל של עשרה קילוגרמים ולאורך של שישים סנטימטרים, ועליו לספק לחץ דם הגדול פי שתיים מלחץ דם של יונק גדול ממוצע, זאת על מנת לשמור על זרימת דם תקינה למוח. מכיוון שהרגליים של הגי'רף ארוכות מצווארו, הוא נאלץ לפשק את רגליו בפישוק רחב כאשר הוא רוצה להרוות את צמאונו . עובדה זו יוצרת בעיה כפולה: כאשר הוא רוכן קדימה לשתות, מוח הג'ירף עלול לקבל זרם גדול מידי של דם : כאשר הוא מתרומם חזרה, זרם הדם קטן באופן משמעותי , בשני המקרים עלול הג'ירף לאבד את הכרתו, לכן,מפותחות הג'ירף שתי מערכות לוויסות הדם: כאשר הוא מתכופף, זרם הדם ממותן על ידי מערכת מורכבת של שסתומים המווסתים את כמות הדם המגיעה למוח: כאשר הוא מתרומם , מערכת המכונה בשם " רשת מופלאה " ( Rete mirabile ) פועלת כמעין בולם זעזועים, ומונעת גם כן אובדן הכרה. לחץ הדם האופייני לג'ירף, שהוא גבוה מאוד יחסית ליונקים, מחייב את הג'ירפים להיות בעלי כלי דם עבים במיוחד.