%d7%94%d7%a4%d7%a8%d7%a9%d7%aa-%d7%97%d7%9c%d7%94

 

אירוע מעורב


כ"א אלול התשע"ד מאת:גבריאל

שאלה:
כבוד הרב מה אני יעשה בחתונה או בבר מצווה מעורבת של משפחתי, מה ההלכה לגבי אירוע מעורב - גם בריקודים כשאני לא רוקד ולא מסתכל ויושב רק עם משפחתי בשולחן? ואירוע מעורב רק בישיבה והריקודים מופרדים. מה ההלכות בעניין?

תשובה:
אם מדובר באירוע משפחתי אפשר לשבת בשולחן עם המשפחה, אבא אבא אחים אחיות,ולצאת כשמתחילים הריקודים.

אירוע בישיבה מעורבת וריקודים נפרדים הוא ברירת מחדל, ועושים את זה בעיקר כשאחד מן הצדדים מתעקש על חתונה מעורבת.

אגב הפוסקים כותבים שאשר עושים חתונה מעורבת אין מברכים "שהשמחה במעונו" כי אין הקב"ה נמצא במעון הזה שיש בו תערובת האסורה מן התורה.

%d7%94%d7%a4%d7%a8%d7%a9%d7%aa-%d7%97%d7%9c%d7%94

 

גלריית תמונות

מענין לדעת

הג'ירף

לבם של הג'ירפים מגיע למשקל של עשרה קילוגרמים ולאורך של שישים סנטימטרים, ועליו לספק לחץ דם הגדול פי שתיים מלחץ דם של יונק גדול ממוצע, זאת על מנת לשמור על זרימת דם תקינה למוח. מכיוון שהרגליים של הגי'רף ארוכות מצווארו, הוא נאלץ לפשק את רגליו בפישוק רחב כאשר הוא רוצה להרוות את צמאונו . עובדה זו יוצרת בעיה כפולה: כאשר הוא רוכן קדימה לשתות, מוח הג'ירף עלול לקבל זרם גדול מידי של דם : כאשר הוא מתרומם חזרה, זרם הדם קטן באופן משמעותי , בשני המקרים עלול הג'ירף לאבד את הכרתו, לכן,מפותחות הג'ירף שתי מערכות לוויסות הדם: כאשר הוא מתכופף, זרם הדם ממותן על ידי מערכת מורכבת של שסתומים המווסתים את כמות הדם המגיעה למוח: כאשר הוא מתרומם , מערכת המכונה בשם " רשת מופלאה " ( Rete mirabile ) פועלת כמעין בולם זעזועים, ומונעת גם כן אובדן הכרה. לחץ הדם האופייני לג'ירף, שהוא גבוה מאוד יחסית ליונקים, מחייב את הג'ירפים להיות בעלי כלי דם עבים במיוחד.