%d7%94%d7%a4%d7%a8%d7%a9%d7%aa-%d7%97%d7%9c%d7%94

 

אורך התחזקות


י"ז אב התשע"ו מאת:יצחק ירון כהן

שאלה:
שלום רב לרב ברצוני לקבל עזרה ממך. אני ברוך השם מתחזק מיום ליום במעט במעט ואני רוצה להכנס לישיבה ( במקרה זוהי ישיבה יודעי בינה בעפולה ) אני מאוד נהנתי מעונג שבת ותפילות והשירים שם אבל חברים שלי אמרו לי שאסור לי להתקדם יותר מדי מהר כגוון לזרוק את כל הדברים שעשיתי עד היום מחשב . פלאפון לא כשר וכו' . ברצוני באמת להתחזק באמת באמת אני רק צריך איזה כיוון או עזרה איך להיפטר מזה לאט לאט ובעזרת השם להיות בחור שלומד בישיבה כמה שאפשר אם תוכל בבקשה הרב לעזור קצת אפילו

תשובה:
צהרים טובים.

שלום לך.

הייתי מציע לך קודם כל להיכנס לישיבה, הישיבה כפי שאני מכיר מסגרת טובה ויחודית, ואפשר לעלות ולהתעלות בה בתורה וביראת שמים.

בנתיים תשאר עם הלבוש שלך והפלאפון ושאר הדברים שהורגלת בהם.
עד שתעלה בקודש ולאט לאט תפרד מהם.

בשלב זה תשקי רק בלימוד התורה במסגרת הישיבה לפי כוחותיך וזמנך.

והמאור שבה מחזירו למוטב.

יהי רצון שתזכה בברכות לרוב ויקוים בך מה שנאמר על לומדי התורה:

"אורך חיים בימינה ובשמאלה עושר וכבוד"

%d7%94%d7%a4%d7%a8%d7%a9%d7%aa-%d7%97%d7%9c%d7%94

 

גלריית תמונות

מענין לדעת

הג'ירף

לבם של הג'ירפים מגיע למשקל של עשרה קילוגרמים ולאורך של שישים סנטימטרים, ועליו לספק לחץ דם הגדול פי שתיים מלחץ דם של יונק גדול ממוצע, זאת על מנת לשמור על זרימת דם תקינה למוח. מכיוון שהרגליים של הגי'רף ארוכות מצווארו, הוא נאלץ לפשק את רגליו בפישוק רחב כאשר הוא רוצה להרוות את צמאונו . עובדה זו יוצרת בעיה כפולה: כאשר הוא רוכן קדימה לשתות, מוח הג'ירף עלול לקבל זרם גדול מידי של דם : כאשר הוא מתרומם חזרה, זרם הדם קטן באופן משמעותי , בשני המקרים עלול הג'ירף לאבד את הכרתו, לכן,מפותחות הג'ירף שתי מערכות לוויסות הדם: כאשר הוא מתכופף, זרם הדם ממותן על ידי מערכת מורכבת של שסתומים המווסתים את כמות הדם המגיעה למוח: כאשר הוא מתרומם , מערכת המכונה בשם " רשת מופלאה " ( Rete mirabile ) פועלת כמעין בולם זעזועים, ומונעת גם כן אובדן הכרה. לחץ הדם האופייני לג'ירף, שהוא גבוה מאוד יחסית ליונקים, מחייב את הג'ירפים להיות בעלי כלי דם עבים במיוחד.