%d7%94%d7%a4%d7%a8%d7%a9%d7%aa-%d7%97%d7%9c%d7%94

 

עדות ביהוסף – עזרה לנזקקים

נזקקיםעדות

ברוכים הבאים לזרוע "עזרה לנזקקים"

הסבא זצל"עדות ביהוסף" נקראת על שם הסבא קדישא מנתניה הרב יוסף שוורץ זצוק"ל

דרך נוספת לעשות טוב….

להעלות חיוך על פניו של אביון, זו זכות שהיא גם חסד. לצערנו הרב , העוני והקושי מתדפקים על דלתות אלפי אחינו בית ישראל.
בישראל חיים כיום כ- 1.77 מיליון עניים, מהם יותר מ- 850 אלף ילדים. 75% נאלצים לוותר על ארוחות בשל מצבם הכלכלי.  עבור ילדים רבים החיים בצל העוני, אכילת כריך בהפסקת העשר בבית הספר אינה מובנת מאליה, חמישית מהם נשארים רעבים במהלך יום הלימודים ועוד כ6% גונבים אוכל.
הפערים בין עניים לעשירים ממשיכים להתרחב, בשנת- 2009 המשפחות העניות נעשו בממוצע עניות יותר. המצב שהחל עוד בשלהי 2010 לא נותן מענה לאנשים המחפשים להתקדם כיוון שגם עבודה קשה ומאומצת אינה יכולה להבטיח היחלצות ממעגל העוני.
21% מהנזקקים התוודו כי הייאוש שפשט בקרבם בצל העוני הביא אותם לשקול לשים קץ לחייהם. האירגון מסייע למשפחות רבות בסלי מזון המחולקים בכל סופי שבוע ותווי קניה המחולקים במיוחד בקרבת החגים.

 

 

כל מי שרוצה לזכות ולהשתתף במצווה ניתן לפנות לנתן בטלפון  050-8769308

במידה ואין מענה ניתן להשאיר הודעה ויחזרו אליכם בהקדם.

או להשאיר פרטים למטה ויחזרו אליכם.

 

  השם שלך- (חובה)

  האימייל שלך- (חובה)

  הטלפון שלך- (חובה)

  נושא:

  ההודעה שלך:

  %d7%94%d7%a4%d7%a8%d7%a9%d7%aa-%d7%97%d7%9c%d7%94

   

  גלריית תמונות

  מענין לדעת

  הג'ירף

  לבם של הג'ירפים מגיע למשקל של עשרה קילוגרמים ולאורך של שישים סנטימטרים, ועליו לספק לחץ דם הגדול פי שתיים מלחץ דם של יונק גדול ממוצע, זאת על מנת לשמור על זרימת דם תקינה למוח. מכיוון שהרגליים של הגי'רף ארוכות מצווארו, הוא נאלץ לפשק את רגליו בפישוק רחב כאשר הוא רוצה להרוות את צמאונו . עובדה זו יוצרת בעיה כפולה: כאשר הוא רוכן קדימה לשתות, מוח הג'ירף עלול לקבל זרם גדול מידי של דם : כאשר הוא מתרומם חזרה, זרם הדם קטן באופן משמעותי , בשני המקרים עלול הג'ירף לאבד את הכרתו, לכן,מפותחות הג'ירף שתי מערכות לוויסות הדם: כאשר הוא מתכופף, זרם הדם ממותן על ידי מערכת מורכבת של שסתומים המווסתים את כמות הדם המגיעה למוח: כאשר הוא מתרומם , מערכת המכונה בשם " רשת מופלאה " ( Rete mirabile ) פועלת כמעין בולם זעזועים, ומונעת גם כן אובדן הכרה. לחץ הדם האופייני לג'ירף, שהוא גבוה מאוד יחסית ליונקים, מחייב את הג'ירפים להיות בעלי כלי דם עבים במיוחד.