%d7%94%d7%a4%d7%a8%d7%a9%d7%aa-%d7%97%d7%9c%d7%94

 

מרכזים רוחניים

אלף

ברוכים הבאים לזרוע "המרכזים הרוחניים"

עוד דרך אחת לזיכוי הרבים…

כי ביתי בית תפילה יקרא לכל העמים

120 מטר של תורה בלב ליבה של העיר חדרה. 16 שעות ביממה של תפילות שיעורים והרצאות. "המרכז הרוחני" הוקרם לפני כ- 3 שנים על מנת להפיץ יהדות בקרב בתי העסק והמסחר אשר נמצאים במרכז העיר חדרה. ובד בבד, העניק שירותי יהדות לאנשים לכל דורש ומבקש ונמצאים במהלך היום באזור זה.
ב"ה, כיום כ- 200 איש נהנים מהפעילות במרכז הרוחני ואף בשעות הערב מתקיימות פעילויות מגוונות לבני הנוער.

 

יחד עם זאת, בעקבותיו צמח בעיר חדרה "הצד הרוחני" המעניק גם הוא נשימה לנשמה לכל דורש ומבקש. תפילות, שיעורים והרצאות, וכמובן, הדף היומי.

%d7%94%d7%a4%d7%a8%d7%a9%d7%aa-%d7%97%d7%9c%d7%94

 

גלריית תמונות

מענין לדעת

הג'ירף

לבם של הג'ירפים מגיע למשקל של עשרה קילוגרמים ולאורך של שישים סנטימטרים, ועליו לספק לחץ דם הגדול פי שתיים מלחץ דם של יונק גדול ממוצע, זאת על מנת לשמור על זרימת דם תקינה למוח. מכיוון שהרגליים של הגי'רף ארוכות מצווארו, הוא נאלץ לפשק את רגליו בפישוק רחב כאשר הוא רוצה להרוות את צמאונו . עובדה זו יוצרת בעיה כפולה: כאשר הוא רוכן קדימה לשתות, מוח הג'ירף עלול לקבל זרם גדול מידי של דם : כאשר הוא מתרומם חזרה, זרם הדם קטן באופן משמעותי , בשני המקרים עלול הג'ירף לאבד את הכרתו, לכן,מפותחות הג'ירף שתי מערכות לוויסות הדם: כאשר הוא מתכופף, זרם הדם ממותן על ידי מערכת מורכבת של שסתומים המווסתים את כמות הדם המגיעה למוח: כאשר הוא מתרומם , מערכת המכונה בשם " רשת מופלאה " ( Rete mirabile ) פועלת כמעין בולם זעזועים, ומונעת גם כן אובדן הכרה. לחץ הדם האופייני לג'ירף, שהוא גבוה מאוד יחסית ליונקים, מחייב את הג'ירפים להיות בעלי כלי דם עבים במיוחד.