%d7%94%d7%a4%d7%a8%d7%a9%d7%aa-%d7%97%d7%9c%d7%94

 

מכתב – אפרים

לכבוד ארגון "יודעי בינה"

רציתי לשתף אתכם איך ניראה הארגון הקדוש דרך העיניים שלי והמראה הוא כך: לפני שנה וחצי נחשפתי לפעילות תורנית עוצרת נשימה של ארגון הנקרא "יודעי בינה", ארגון המבצע פעילות ללא מעצורים בין ביום בין בלילה. ראיתי מה זה אהבת ישראל אמתית שאנשים רצים כל היום וכל הלילה רק בכדי לעזור, לסייע, לתמוך, ללמד, לחזק, לעודד ולהפיץ את התורה הקדושה בקרב קהל הציבור היהודי הרחוק.

הארגון תרם לי המון בראיית החיים כמה שאפשר לעזור לזולת ולקרב אותו ולהראות לו כמה התורה יפה ומאירת עיניים ולהוכיח לו שמה שהעולם מצייר את התורה זה רק מסך שיורד מיד לאחר הכרה פנים מול פנים התורה הקדושה ובשביל זה קיים ארגון יודעי בינה והוא פועל בכל הכח בהפצת יהדות, זיכוי הרבים, קירוב רחוקים, שיעורי תורה, ישיבות ועוד… והוא ראוי להערכה רבה על כל המסירות נפש של כל הפעילים בארגון, כל ההירתמות והיוזמה של הארגון הקדוש למען עם ישראל.הארגון תרם לי כל כך הרבה בחיים האישים ובמיוחד בחיים הרוחניים, בזכות הארגון זכיתי להתחזק בתורה ובמצוות ולעסוק בזיכוי הרבים ואף להקים בית חרדי .

אז ארגון "יודעי בינה" רציתי לומר לכם תודה מקרב לב, לכם, ולאדם שעומד בשקט בשקט מאחורי הפרגוד ובראש הארגון הרב יניב עשורי שליט"א.

בהערכה רבה, אפרים

 

 

%d7%94%d7%a4%d7%a8%d7%a9%d7%aa-%d7%97%d7%9c%d7%94

 

גלריית תמונות

מענין לדעת

הג'ירף

לבם של הג'ירפים מגיע למשקל של עשרה קילוגרמים ולאורך של שישים סנטימטרים, ועליו לספק לחץ דם הגדול פי שתיים מלחץ דם של יונק גדול ממוצע, זאת על מנת לשמור על זרימת דם תקינה למוח. מכיוון שהרגליים של הגי'רף ארוכות מצווארו, הוא נאלץ לפשק את רגליו בפישוק רחב כאשר הוא רוצה להרוות את צמאונו . עובדה זו יוצרת בעיה כפולה: כאשר הוא רוכן קדימה לשתות, מוח הג'ירף עלול לקבל זרם גדול מידי של דם : כאשר הוא מתרומם חזרה, זרם הדם קטן באופן משמעותי , בשני המקרים עלול הג'ירף לאבד את הכרתו, לכן,מפותחות הג'ירף שתי מערכות לוויסות הדם: כאשר הוא מתכופף, זרם הדם ממותן על ידי מערכת מורכבת של שסתומים המווסתים את כמות הדם המגיעה למוח: כאשר הוא מתרומם , מערכת המכונה בשם " רשת מופלאה " ( Rete mirabile ) פועלת כמעין בולם זעזועים, ומונעת גם כן אובדן הכרה. לחץ הדם האופייני לג'ירף, שהוא גבוה מאוד יחסית ליונקים, מחייב את הג'ירפים להיות בעלי כלי דם עבים במיוחד.