%d7%94%d7%a4%d7%a8%d7%a9%d7%aa-%d7%97%d7%9c%d7%94

 

הרב יניב עשורי שליט"א – שיעור גמרא – מסכת "ברכות" עמוד – מט' דף – א'

תמונת " אילוסטרציה " בתמונה הראשית – הרב שלמה עמאר הראשון לציון והרב הראשי הספרדי של ירושלים שליט"א. עם הרב הגאון יניב עשורי שליט"א בשבע ברכות של בנו של הרב יניב עשורי. שהתחתן עם נכדת הגאון רבי שמעון בעדני שליט"א.
שיעורי תורה בעלי בתים

ר' אדיר אלעזר לוי – מידת הענווה

על המידה הזו – שמענו, ועדיין לא שמענו הכל. רגע אחד לפני שמחליטים להיות ענווים, כדאי לשמוע את הדברים הבאים…. ר' אדיר אלעזר לוי בהצראה על מידת הענווה.

ר' אדיר אלעזר לוי – מחזיר לי תשובה

חובת צפייה לפני חודש אלול! מעלת התשובה, הרצאה מחזקת מרתקת ובעיקר- מקדמת. הרצאתו של ר' אדיר אלעזר לוי – מתלמידי הרב יניב עשורי שליט"א במרכז הרוחני בחדרה.

ר' אדיר אלעזר לוי – גזל

ר' אדיר אלעזר לוי – בהצראה בבית כנסת הטורקים בחדרה כמדי מוצא"ש. והפעם – על דיני הגזל. רבותיי, הזהרו…

ר' אדיר אלעזר לוי – מגיש קדיש

ישנם מילים שאנו פוגשים מידי יום. כאן ועכשיו, ר' אדיר אלעזר לוי – פותח חלון להבנת המילים, ובמיוחד בתוך מה שהם אוגרות. מעלת הקדיש.

ר' אדיר אלעזר לוי – בין אדם לאדם לאדם

מצוות שבין אדם לחבירו – קחו משקפת. משקפת כזו שתסייע לנו להביט להסתכל ולהתבונן על החבר – אחרת. גם הפעם – ר' אדיר אלעזר לוי – מתלמידי הרב יניב עשורי שליט"א, בהרצאה מאלפת.

ר' אדיר אלעזר לוי – מוכרחים להיות שמחים

גם הפעם כמו כל פעם, בצורה מיוחדת ואמיתית – ר' אדיר אלעזר לוי – מטובי המרצים של "אלף בינה" – תלמידו של הרב יניב עשורי – מגיש בפניכם את אחת המידות החשובות בעבודת השם – שמחה

ר' רביד נגר: להיכנס ללב

להיכנס ללב – זה לא דבר קל. הרב רביד נגר בתקציר מהרצאה ברחובות. שבו, צפו, תהנו, וספרו לאחרים!

ר' אדיר לוי: כבוד האישה

נו, אז מה באמת חושבת היהדות על כבוד האישה? אדיר אלעזר לוי, מארגון "אלף בינה" בראשותו של הרב יניב עשורי, – "נתפס על חם", במצלמות של המרכז הרוחני בחדרה. סוחף, מרתק, מצחיק.

ר' אדיר לוי: תן חיוך! נו, תן כבר חיוך!

מצווה גדולה להיות בשמחה? זו לא המלצה – זו מציאות. אדיר אלעזר לוי, בהרצאה ב"מרכז הרוחני" שבחדרה, מגיש לפניכם הרצאה הומוריסטית בנושא "להיות בשמחה". לשמוע, להפנים וליישם. תהנו

ר' אדיר לוי: וכשמגיעים היסורים…

כל העולם כולו גשר צר מאוד. נו, איך עוברים את העולם הזה, בלי להשבר מהקשיים? הופכים את הלימון – למיליון! הרצאתו של אדיר אלעזר לוי בבית כנסת בשכונת גבעת אולגה שבחדרה. לחגור חגורות, אנחנו ממריאים.

ר' אדיר לוי: איי…! זה כאב…

אז מה עושים כשיורים בך? כמה גרגירים מעניינים מרתקים ומחזקים על אותם אנשים המעדיפים להיות מן הנעלבים ואינם עולבים. מי אמר שתמיד צריך להחזיר…? אדיר אלעזר לוי, תלמיד הרב יניב עשורי, בהרצאה שלא משאירה מקום לשאלות

%d7%94%d7%a4%d7%a8%d7%a9%d7%aa-%d7%97%d7%9c%d7%94

 

גלריית תמונות

מענין לדעת

הג'ירף

לבם של הג'ירפים מגיע למשקל של עשרה קילוגרמים ולאורך של שישים סנטימטרים, ועליו לספק לחץ דם הגדול פי שתיים מלחץ דם של יונק גדול ממוצע, זאת על מנת לשמור על זרימת דם תקינה למוח. מכיוון שהרגליים של הגי'רף ארוכות מצווארו, הוא נאלץ לפשק את רגליו בפישוק רחב כאשר הוא רוצה להרוות את צמאונו . עובדה זו יוצרת בעיה כפולה: כאשר הוא רוכן קדימה לשתות, מוח הג'ירף עלול לקבל זרם גדול מידי של דם : כאשר הוא מתרומם חזרה, זרם הדם קטן באופן משמעותי , בשני המקרים עלול הג'ירף לאבד את הכרתו, לכן,מפותחות הג'ירף שתי מערכות לוויסות הדם: כאשר הוא מתכופף, זרם הדם ממותן על ידי מערכת מורכבת של שסתומים המווסתים את כמות הדם המגיעה למוח: כאשר הוא מתרומם , מערכת המכונה בשם " רשת מופלאה " ( Rete mirabile ) פועלת כמעין בולם זעזועים, ומונעת גם כן אובדן הכרה. לחץ הדם האופייני לג'ירף, שהוא גבוה מאוד יחסית ליונקים, מחייב את הג'ירפים להיות בעלי כלי דם עבים במיוחד.