%d7%94%d7%a4%d7%a8%d7%a9%d7%aa-%d7%97%d7%9c%d7%94

 

מכתבים מנשה אלבז

 

לכבוד הרב יניב עשורי שליט"א

 

כבוד הרב,

 

אני יודע שהינך סולד ממכתבי תודה, וגם אם לא, בוודאי תזקוף הכל לבורא יתברך כדרכך בקודש. אך עם תוצאות, אי אפשר להתווכח, ואם תרצה, "אין מחלוקת במציאות" כדיברי רבותינו.

 

מכל מקום, הינך יודע כי לאורך השנים שהכרתי אותך, נתת לי מעל ומעבר. גם כי הינך מבקש רק להיות כעץ שתול על פלגי מים – הכוונה לפלגי מי התורה ולא יותר מכך, וזמנך חשוב לך יותר מכל, בכל זאת, בהיותי נצרך וזקוק לסיוע, הכוונה, עצה או ברכה, תמיד ידעת לקבל אותי בסבר פנים יפות.

 

כבוד הרב,

 

במכתב זה, יותר מכל, ראיתי לנכון להודות לך קודם כל, על הדבר החשוב לי ביותר, והם הילדים. הנני מחנך יותר מ-30 שנה. אך מחנך דגול, חכם, אנושי כמוך, לא פגשתי מעודי ומאמין שלא אפגוש עוד.

 

את שלושת ילדיי – מלכי, יוסף חיים ואריאל – הפקדתי בחממה שלך, "חממת החינוך התורני" העונה לשם "יודעי בינה", ותוך מספר שנים ראיתי ברכה עצומה ופירות יפים וטובים. ילדיי התקדמו ועלו מעלה מעלה בעבודת השם, כל אחד, לפי אופיו, לפי דרגתו, לפי גילו ולפי כשרונותיו.

 

לוית אותם מעת כניסתם למערכת, טיפחת אותם במוסר, בתורה, ביראת שמיים, השקעת רבות בצמיחתם ואף חיתנת אחד מהם ועוד זכית לשבת סנדק בבן הרך הנולד.

 

מי ייתן וכך יהיה עם כל ילדיי, וכל ילדי ישראל.

כבוד הרב,

אין מילים בפי יותר מתודה, תודה ועוד הפעם תודה.

 

מנשה אלבז, חדרה

%d7%94%d7%a4%d7%a8%d7%a9%d7%aa-%d7%97%d7%9c%d7%94

 

גלריית תמונות

מענין לדעת

הג'ירף

לבם של הג'ירפים מגיע למשקל של עשרה קילוגרמים ולאורך של שישים סנטימטרים, ועליו לספק לחץ דם הגדול פי שתיים מלחץ דם של יונק גדול ממוצע, זאת על מנת לשמור על זרימת דם תקינה למוח. מכיוון שהרגליים של הגי'רף ארוכות מצווארו, הוא נאלץ לפשק את רגליו בפישוק רחב כאשר הוא רוצה להרוות את צמאונו . עובדה זו יוצרת בעיה כפולה: כאשר הוא רוכן קדימה לשתות, מוח הג'ירף עלול לקבל זרם גדול מידי של דם : כאשר הוא מתרומם חזרה, זרם הדם קטן באופן משמעותי , בשני המקרים עלול הג'ירף לאבד את הכרתו, לכן,מפותחות הג'ירף שתי מערכות לוויסות הדם: כאשר הוא מתכופף, זרם הדם ממותן על ידי מערכת מורכבת של שסתומים המווסתים את כמות הדם המגיעה למוח: כאשר הוא מתרומם , מערכת המכונה בשם " רשת מופלאה " ( Rete mirabile ) פועלת כמעין בולם זעזועים, ומונעת גם כן אובדן הכרה. לחץ הדם האופייני לג'ירף, שהוא גבוה מאוד יחסית ליונקים, מחייב את הג'ירפים להיות בעלי כלי דם עבים במיוחד.