%d7%94%d7%a4%d7%a8%d7%a9%d7%aa-%d7%97%d7%9c%d7%94

 

מכתבים – אורטל

 

בס"ד

 

לכבוד מוסדות "יודעי בינה"

 

שמי אורטל, ממרכז הארץ.

 

האמת, שאינני רוצה להזדהות יותר ממה שכבר נכתב עליי, והסיבה היא –  לא בגללי, אלא בגלל השכנים שלי. אני שכנה למשפחה נזקקת, משפחה כזו שבאמת צריכה עזרה. ניסיתי לעזור להם בכל דרך אפשרית. לפני כחצי שנה, הכרתי באחת ההרצאות את הארגון שלכם. המרצה שהיה שם, סיפר על המוסדות פועלים בכל הארץ, וסיפר גם על ראש המוסדות של יודעי בינה ששמו הרב יניב עשורי, והוא, הרב יניב, כך הוא סיפר עליו, יהודי עניו ופשוט הנמצא בירושלים כשהוא לומד כל השבוע ומנותק מכל הרעש והבאלגן של העולם הזה, אך מצד שני הוא ער לכל הבעיות והקשיים שיש בעם ישראל.

 

מצא חן בעיניי על כך שיש אדם כזה שמצד אחד מקדש את עצמו אך דואג גם לאחרים. פניתי אליכם על מנת לבדוק האם "תוכם כברכם" וביקשתי עזרה למשפחה הנזקקת שאני גרה בשכנות לה.

 

לאחר שבררתם היטב על המשפחה, וממש, תוך שבוע וחצי, כבר הנחתם ליד הדלת שלה קרטון של מזון מלא וגדוש.

 

עד היום, אותה משפחה לא יודעת מי אתם ומי בעצם דואג לה כל שבוע ושבוע.

 

אני מבקשת להעביר את המכתב לראש המוסדות הרב יניב עשורי ולהודות לו מקרב לב על המפעל הגדול שהקים.

 

תודה רבה, אורטל

%d7%94%d7%a4%d7%a8%d7%a9%d7%aa-%d7%97%d7%9c%d7%94

 

גלריית תמונות

מענין לדעת

הג'ירף

לבם של הג'ירפים מגיע למשקל של עשרה קילוגרמים ולאורך של שישים סנטימטרים, ועליו לספק לחץ דם הגדול פי שתיים מלחץ דם של יונק גדול ממוצע, זאת על מנת לשמור על זרימת דם תקינה למוח. מכיוון שהרגליים של הגי'רף ארוכות מצווארו, הוא נאלץ לפשק את רגליו בפישוק רחב כאשר הוא רוצה להרוות את צמאונו . עובדה זו יוצרת בעיה כפולה: כאשר הוא רוכן קדימה לשתות, מוח הג'ירף עלול לקבל זרם גדול מידי של דם : כאשר הוא מתרומם חזרה, זרם הדם קטן באופן משמעותי , בשני המקרים עלול הג'ירף לאבד את הכרתו, לכן,מפותחות הג'ירף שתי מערכות לוויסות הדם: כאשר הוא מתכופף, זרם הדם ממותן על ידי מערכת מורכבת של שסתומים המווסתים את כמות הדם המגיעה למוח: כאשר הוא מתרומם , מערכת המכונה בשם " רשת מופלאה " ( Rete mirabile ) פועלת כמעין בולם זעזועים, ומונעת גם כן אובדן הכרה. לחץ הדם האופייני לג'ירף, שהוא גבוה מאוד יחסית ליונקים, מחייב את הג'ירפים להיות בעלי כלי דם עבים במיוחד.